Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Polacy mają w portfelach coraz więcej kart kredytowych


Według najnowszych danych, opublikowanych przez Narodowy Bank Polski, Polacy coraz częściej aplikują o karty kredytowe. Ostatni kwartał był drugim z rzędu, gdy wzrosła ilość wydawanych kart. Taka sytuacja miała miejsce ostatnio w 2009 roku.
Jak podaje NBP, Polacy mają obecnie 36.3 mln kart płatniczych. Oczywiście zdecydowana większość, to karty debetowe - jest ich blisko 28 mln. Na drugim miejscu znajdują się wspomniane wcześniej karty kredytowe - 5.8 mln. Pozostałe, to karty przedpłacone - 2.3 mln i karty obciążeniowe - 258 tys.
Na koniec III kwartału 2016 roku, w naszych portfelach znajdowało się o 25 tys kart kredytowych więcej, niż 3 miesiące wcześniej. Nie jest to liczba bardzo wysoka, ale od dwóch kwartałów ma ona tendencję zwyżkową.
Od początku roku 2016, wydano do końca października 881 tys kart, na łączną kwotę 4,2 mld zł. W porównaniu z rokiem 2015, jest to o 9% mniej w ujęciu ilościowym i o 1% mniej jeśli chodzi o ujęcie wartościowe.
W III kwartale 2016 roku, wzrosła także ilość kart przedpłaconych. Ich wzrost nastąpił pomimo zaostrzenia kryteriów związanych z ich wydawaniem.0 Komentarze