Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Polacy rezygnują z kart kredytowych


Jak podaje Biuro Informacji Kredytowej, Polacy ograniczają składanie wniosków o karty kredytowe. W pierwszej połowie 2016 roku, wydano o 9% kart mniej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jak podaje BIK, w pierwszej połowie 2016 roku nasi rodacy w swoich portfelach mieli 6 mln kart kredytowych, z czego aktywne było tylko 3.77 mln. Karty aktywne to takie, których zadłużenie wynosi co najmniej 200 zł. Co ciekawe, mamy mniej kart kredytowych, ale zadłużenie na nich jest wyższe. Wynosiło ono 13 mld zł, co stanowi wzrost o 4% do analogicznego okresu 2015. Wynika to przede wszystkim z podnoszenia limitów zadłużenia na kartach.
Wracając do historii, okazuje się że w od roku 2004, liczba kart kredytowych stale wzrastała – od 2 mln aż do 11 mln w roku 2009. Wynikało to z tego, że banki dawały je bardzo chętnie, nawet osobom, które miały niskie dochody. Potem jednak okazało się, że niektórzy właściciele kart mają problemy ze spłatą zadłużenia, więc banki z większą ostrożnością przyznają kredyty na karcie. W związku z tym, ilość kart kredytowych systematycznie spada. I nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało by się pod tym względem zmienić.


0 Komentarze