Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Polisolokaty - czy można odzyskać zainwestowane pieniądze?


O polisolokatach zaczęto rozmawiać kilka lat temu. Miał to być “cudowny” sposób na inwestowanie pieniędzy, który m.in. pozwalał omijać tzw “podatek belki”. Nie ma się więc co dziwić, że wiele osób chętnie z niego korzystało, mając nadzieję, że ich oszczędności będą stopniowo rosły. Niestety jak zwykle “diabeł tkwi w szczegółach”. Okazało się, umowy przygotowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe które je oferowały są bardzo niekorzystne dla klienta, co wielokrotnie potwierdzał UOKiK.
Znakomitym przykładem na to, jak wiele osób może mieć problemy z odzyskaniem swoich pieniędzy, może być polisolokata Skandia. Firma Skandia, była jednym z liderów jeśli chodzi o polisolokaty. Podpisywała ze swoimi klientami bardzo dużo umów, gdyż warunki jakie w nich oferowała były naprawdę dobre. Jednakże okazało się, że polisolokaty Skandia, a raczej umowy jakie firma ta przygotowała są dla inwestorów bardzo niekorzystne. Udowodnił to UOKiK w roku 2016. Głównym “punktem zapalnym” była opłata likwidacyjna w Skandia, gdy klient chciał przedwcześnie zakończyć inwestycje i odzyskać wpłacone środki. Okazało się, że musi płacić bardzo wysokie opłaty, o których nie było mowy w umowie. W związku z tym, każda rezygnacja z polisolokaty w Skandia była dla klienta bardzo niekorzystna.

Można się domyśleć, że jak poczuli się klienci, którzy podpisali umowy z tą firmą. Rozpoczęłą się walka w sądach o odzyskanie pieniędzy. Skandia zmieniła nazwę na Vienna Life. Jednakże w dalszym ciągu można odzyskać pieniądze od firmy na drodze prawnej. Z tym, że teraz chodzi już o polisolokaty Vienna Life. Okazuje się, że Sądy przyznają rację klientom, którzy podpisali niekorzystne dla siebie umowy. Firma musi wypłacać im pieniądze, co jeszcze bardziej zwiększa ilość pozwów w stosunku do tej firmy. Rezygnacja z umowy w Vienna Life jest dla wielu jedynym rozwiązaniem, zwłaszcza że w znanych nam przypadkach firma wcale nie osiągała z inwestycji zysków, jakich inwestorzy się spodziewali.

Podany powyżej przykład doskonale pokazuje nam, że nie każdy produkt pojawiający się na rynku musi być dla nas korzystny. Dlatego jeśli chcemy skorzystać z jakiegoś produkty inwestycyjnego, a nie jesteśmy pewni czy umowa jaką musimy podpisać jest dla nas korzystna, skorzystajmy z pomocy ekspertów prawnych i finansowych, którzy na pewno pomogą nam w podjęciu prawidłowej decyzji.0 Komentarze