Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Pożyczki dla firm — jak zdobyć środki na działalność gospodarczą?


Rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z inwestycjami. A te… generują koszty. Jeśli nie masz oszczędności, dobrym sposobem na sfinansowanie niezbędnych wydatków może być pożyczka. Ile kosztuje finansowanie dla firm? Jak o nie wnioskować i jakie wymogi należy spełnić? Podpowiadamy.
Pożyczka dla firm to pożyczka udzielana przedsiębiorcom przez banki i pozabankowe instytucje finansowe. Mogą po nią sięgnąć właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych oraz spółki.

Bankowe pożyczki dla firm

W zależności od swoich oczekiwań, a przede wszystkim celu finansowania możesz sięgnąć po bankową pożyczkę gotówkową, kredyt obrotowy lub inwestycyjny. Specyfika każdego z tych produktów jest odmienna i dedykowana specyficznym potrzebom.
  • Pieniądze z pożyczki gotówkowej dla firm możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością. Mogą być to zarówno bieżące wydatki, jak i inwestycje. Maksymalna kwota finansowania wynosi z reguły kilkaset tysięcy złotych, a okres spłaty — kilkadziesiąt miesięcy.
  • Kredyt obrotowy to kredyt przeznaczony na bieżące wydatki — zakup towaru, wypłatę wynagrodzeń czy wynajem powierzchni. Może on przybierać formę kredytu w rachunku bieżącym lub kredytu w rachunku kredytowym.
  • Kredyt inwestycyjny to kredyt przeznaczony na konkretne inwestycje, np. modernizację budynków czy rozbudowę floty pojazdów. Taki kredyt może przybierać formę linii kredytowej lub tradycyjnej wypłaty środków.
Niestety, banki stawiają firmowym pożyczkobiorcom wysokie wymagania. Większość instytucji udziela finansowania podmiotom działającym na rynku od co najmniej 12 miesięcy. Aby otrzymać pieniądze, niezbędne jest także dostarczenie dokumentów z ZUS i US, dokumentów księgowych, a w przypadku kredytów na inwestycje, również biznesplanu.

Kredyt dla nowych firm

Jeśli chcesz pozyskać kredyt na działalność, ale prowadzisz biznes dopiero od kilku miesięcy, możesz mieć problemy z otrzymaniem finansowania w banku. Alternatywą dla pożyczki bankowej będzie ta oferowana przez firmę pożyczkową. Wiele instytucji pozabankowych udziela pożyczek już od pierwszego dnia działalności - https://pozyczko.pl/pozyczki-dla-firm/. Często bez konieczności dostarczania zaświadczeń o niezaleganiu i finansowych dokumentów firmy.

Pozabankowa pożyczka dla firm

Po pozabankowe pożyczki dla firm najczęściej sięgają mikroprzedsiębiorcy oraz firmy z sektora MSP. To właśnie im najczęściej zależy bowiem na szybkim pozyskaniu finansowania i ograniczeniu formalności. Maksymalne kwoty takich pożyczek wynoszą nawet kilkaset tysięcy złotych, a okresy spłaty — od 12 do 48 miesięcy.
Dużą zaletą pozabankowych pożyczek dla firm jest także możliwość pozyskania środków bez wychodzenia z domu. Zarówno złożenie wniosku, jak i zawarcie umowy odbywa się całkowicie online. Wygodnie i komfortowo.

Pozabankowe pożyczki dla firm — o czym warto pamiętać?

Jeśli zależy Ci na szybkiej decyzji i maksymalnym ograniczeniu formalności — sięgnij po pozabankową pożyczkę dla firm. Pamiętaj jednak, aby:
  • nie korzystać z usług przypadkowych pożyczkodawców. Lekkomyślna decyzja może narazić Cię nie tylko na długofalowe, wyjątkowo nieprzyjemne (nie tylko dla portfela) konsekwencje;
  • przed wyborem pożyczkodawcy dokładnie sprawdzić nie tylko koszty, ale również konsekwencje opóźnień w spłacie. Choć większość firm nie planuje zalegania ze spłatą, zdecydowanie warto wiedzieć, co, jeśli… ; przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z jej treścią. Jeśli jakieś zapisy budzą Twoje wątpliwości, nie bój się pytać. Takie działanie to przejaw odpowiedzialności i poważnego podejścia do własnego biznesu.0 Komentarze