Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa Nike ogłasza upadłość


Jak podaje Komisja Nadzoru Finansowego, z dniem 2 czerwca 2017, zawieszona zostaje działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej Nike. Jednocześnie KNF wystąpi do właściwego Sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej kasy.
Depozyty w SKOK Nike miało zgromadzonych 17 tyś osób na łączną kwotę 124 mln zł. Jak podaje KNF: aktywa SKOK Nike nie wystarczają na zaspokojenie jej zobowiązań". W tej konkretnej kasie od prawie roku funkcjonował zarząd komisaryczny. Badanie wykazało, że jest ona "głęboko niewypłacalna”.

Problemy SKOK Nike rozpoczęły się już w roku 2013. To właśnie od tego czasu, Kasa Krajowa próbowała ratować tę instytucję, jednakże okazała się ona niewystarczająca i odmówiła ona dalszej pomocy. KNF starała się znaleźć chętnych na przejęcie SKOK Nike, jednakże żaden bank i SKOK nie zdecydował się na taki manewr.

Klienci posiadający w SKOK Nike do 100 000 euro depozytu, odzyskają w całości wpłacone środki, dzięki wypłacie z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Pieniądze mają być wypłacone w ciągu 7 dni roboczych.0 Komentarze