Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Spada ilość udzielanych kredytów mieszkaniowych


Biuro Informacji Kredytowej podało, że w listopadzie 2016 roku udzielono 13.3 tys kredytów mieszkaniowych. Natomiast jeśli chodzi o wartość kredytów to było to kwota blisko 3 mld zł. Jest to spadek w porównaniu do października 2016 roku kiedy to udzielono 15 tys kredytów na łączną kwotę 3.4 mld zł. Przeglądając statystyki, widać że tak słabej jesieni nie było od 10 lat. Porównując październik i listopad 2016 z październikiem i listopadem 2015 roku spadek wynosi odpowiednio 19,5% jeśli chodzi o ilość udzielonych kredytów i 16% jeśli chodzi o wartość.
Spadki w ilości i wartości widać już od marca 2016 roku. Trend ten ma więc wartość trwałą. Na pewno wpływ na to ma zapowiedź zakończenia programu MdM. Ale rok 2017 może okazać się jeszcze gorszy. Jak wiadomo wkład własny kredytobiorców musi wynosić już 20% więc dla wielu ludzi może to być przeszkoda nie do przeskoczenia.


0 Komentarze