Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Spada rentowność polskich banków


Firma doradcza Deloitte przeprowadziła badania związane z rentownością polskich banków. Ich wyniki nie są zbyt optymistyczne. Jak się okazuje ich rentowność systematycznie spada. Bardzo kłopotliwy może okazać się zwłaszcza przyszły rok.
Jak wynika z badań, rentowność polskich banków w 2014 roku wynosiła 10%. W 2015 wyniosła już tylko 6.6%. Rentowność ta ma w dalszym ciągu spadać i w 2017 roku ma ona wynieść 3-4%. Jest to odwrotna sytuacja do rentowności banków w krajach ościennych, gdzie systematycznie rośnie i w roku 2017 ma ona wynieść 7.8%.
Jak podają specjaliści, jest kilka przyczyn tego stanu. Po pierwsze spadają stale marże bankowe. Po drugie, banki musiały pokryć koszta związane z upadkiem SK Banku. Na pewno ogromny wypływ na rentowność ma też wprowadzony podatek bankowy, który obciąża w znacznym stopniu banki. Nie możemy też zapomnieć o kosztach związanych z ewentualną pomocą dla kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty walutowe. Nawet w najbardziej optymistycznych wariantach, koszty te są szacowane na kilka miliardów złotych.0 Komentarze