Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

UOIKK wszczyna postępowania w sprawie spreadów


Jak poinformował Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał, podległa mu instytucja wszczęła postępowanie przeciwko Deutsche Bank, Getin Noble Bank i Raiffeisen Bank. Postępowania dotyczą uznania za niedozwolone klauzul znajdujących się we wzorcach umów, regulaminów czy w aneksach do kredytów wyrażonych w walucie obcej. Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o wątpliwości co do zasad ustalania kursów walut.
Jak powiedział Prezes UOKiK: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza klauzule zawarte we wzorcach aneksów do umów kredytów i pożyczek hipotecznych wyrażonych w walutach obcych. Działania zostały podjęte po sygnałach otrzymanych od konsumentów. Sprawdzamy zasady ustalania kursów w 10 bankach.Urząd w lutym i w marcu postawił zarzuty: BGŻ BNP Paribas, BZ WBK oraz Bankowi Millennium. W maju - kolejnym trzem bankom: Deutsche Bankowi, Getin Noble Bankowi i Raiffeisen Bank Polska.

O jakie zarzuty chodzi? Jak twierdzi UOKiK zapisy co do ustalania wysokości kursów są nieprecyzyjne. I tak w Raiffeisen Bank są one ustalane w oparciu o “kursy średnie międzybankowe”, w Deutsche Bank bierze się pod uwagę “średni kurs z rynku walutowego”, a w Getin Noble w oparciu o “serwis Reuters”. Banki nie określają co jaki czas tabele kursów są aktualizowane i kiedy będą publikowane. W związku z tym, klienci mogą mieć problemy z ustaleniem kursów po jakim bank będzie przeliczał ratę.0 Komentarze