Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

UOKiK ostrzega przed nieuczciwym pożyczkodawcą


Kilka dni temu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zablokował wiele stron internetowych, na których oferowano pożyczki pozabankowe. Szkopuł w tym, że firmy te wcale pożyczek nie udzielały, a celem twórcy stron było wyłudzanie pieniędzy od osób, które chciały za pośrednictwem tych stron pożyczyć pieniądze.
Właścicielem stron było przedsiębiorstwo IP Group z Rybnika. Reklamowała się ona w Internecie jako firma pożyczkowa. Po rejestracji jakiegoś klienta, firma ta wymagała od swoich klientów wysyłania drogich esemesów lub wysokich przelewów weryfikacyjnych, które miały potwierdzić dane osobowe. Jak łatwo się domyśleć, po przesłaniu pieniędzy kontakt z firmą się urywał.

Strony oferujące pożyczki wykonane przez IP Group są bardzo dobrze wykonane i wzbudzają zaufanie swoim wyglądem. Są na nich kalkulatory pożyczkowe, czy inne informacje, które sprawiają wrażenie, że firma działa w sposób uczciwy. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.
Obecnie zablokowanych zostało prawie 40 stron firmy IP Group, jednak nie wiadomo czy nie ma ich więcej. Strony te znajdowały się min pod adresami pozyczkodawca.com, pozyczkowo.eu, czy pogotowiepozyczkowe.com.pl.

UOKiK ostrzega, by nie dać się nabierać na tego typu oferty i nigdy nie wpłacać pieniędzy czy esemesów Premium, zanim pożyczka nie znajdzie się na naszym koncie. Równocześnie osoby, które zostały oszukane przez IP Group są proszone o kontakt z organami ścigania.0 Komentarze