Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Ustawy w sprawach kredytów walutowych


Na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Sejmu, zaplanowany pierwsze czytanie aż trzech ustaw, związanych z kredytami frankowymi. Projekt przygotowany przez Kancelarię Prezydenta, przewiduje zwrot tzw. spreadów, a pozostałe dwa przewalutowanie kredytów.
Projekt Prezydencki, zakłada, że wnioskodawcy, którzy zaciągnęli kredyty w obcej walucie, otrzymają zwrot spreadu, czyli różnicę w kursie kupna i sprzedaży waluty. Jest tu jednak kilka ograniczeń. Gdyby Sejm przyjął tę ustawę, skorzystać z niej mogły by osoby, które pożyczyły pieniądze w okresie od 1 lipca 2000 do 26 sierpnia 2011. Z oferty skorzystać też będą mogły osoby, które już kredyt spłaciły. Kukiz15 złożył projekt ustawy przygotowany przez stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. Według tego projektu, wszystkie kredyty powinny być przewalutowane po kursie z dnia zaciągnięcia. I w tym przypadku ustawa dotyczyła by także kredytów które są już spłacone. Także Platforma Obywatelska złożyła swój projekt. Zakłada on przewalutowanie kredytów ale kosztami tej operacji podzielić by miały się banki i klienci. Przewalutowanie następowało by nie po kursie z dnia podpisania umowy kredytowej, ale z dnia podpisania umowy restrukturyzacyjnej.
Najbardziej prawdopodobne wydaje się przyjęcie ustawy zaproponowanej przez Prezydenta. Nie wiadomo jednak dokładnie, jak projekt będzie zmieniony, gdyż wiele instytucji w tym NBP ma do niego pewne zastrzeżenia.0 Komentarze