Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Zaciąganie zobowiązań a zajętość komornicza - sprawdź, na co zwrócić uwagę!

komornik

Fakt obciążenia domowych aktywów przez komornika, jest jedną z największych barier, utrudniających dostęp do pożyczek oferowanych przez firmy i instytucje finansowe. Mimo to, kredyt z komornikiem jest możliwy, aczkolwiek będzie wiązał się z pewnymi utrudnieniami. Sprawdź, na co trzeba uważać przed podpisaniem umowy pożyczkowej.
Po pierwsze - ocena wypłacalności Klienta

Kredyt z komornikiem nie może być udzielony każdemu. Instytucja finansowa, która pożycza je w ramach prowadzonej przez siebie działalności, dokładnie ocenia, czy będzie on zdolny do spłaty dodatkowego zobowiązania. Mechanizm ten jest bardzo prosty. Pożyczkodawca analizuje przychody potencjalnego Klienta, sprawdzając, czy różnica pomiędzy wpływami a obciążeniem komorniczym wystarczy mu, do spłaty ewentualnego zobowiązania.

Po drugie - dochody uwzględniane przez firmy

Zaciągnięcie zobowiązania przez osobę obarczoną postępowaniem komorniczym, jest możliwe niezależnie od dochodu, jaki dana osoba uzyskuje. Dodatkowe środki może otrzymać każdy, kto posiada stałe wpływy. Dotyczy to zarówno osób pracujących, emerytów, jak i rencistów. W tym ostatnim przypadku, bardzo istotne jest, czy świadczenie rentowe zostało przyznane na stałe, czy tylko okresowo.

Po trzecie - skąd wiadomo o komorniku?

Nie łudźmy się - to, że dana firma pożyczkowa zaznacza, że nie uwzględnia raportów BIK w swojej ocenie Klienta, jest tylko częściową prawdą. Tak naprawdę dane te są analizowane, aczkolwiek nie są podstawą do podjęcia decyzji nt. wybranej osoby. W ten sposób, firma pożyczkowa wie, czy dany Klient jest w stanie spłacić dane zobowiązanie.

Po czwarte - ile zapłacimy?

Mitem jest stwierdzenie, że kredyt z komornikiem wiąże się z dużymi kosztami. Oczywiście, dużo zależy tu od konkretnej oferty. Istnieją np. firmy pożyczkowe, w których RRSO wynosi "zaledwie" 130 procent. Istnieją również takie podmioty, w których zobowiązania są obarczone łącznymi kosztami w wysokości prawie 500 procent.

Podsumowując, zaciągnięcie kredytu przez osobę obciążoną komornikiem jest możliwe, aczkolwiek dość trudne. Istotna jest tu zarówno wysokość zobowiązania, jak i wartość uzyskiwanych dochodów.0 Komentarze