Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Zmniejsza się ilość bankomatów w Polsce

bankomaty

Narodowy Bank Polski opublikował najnowsze dane, związane z ilością bankomatów w naszym kraju. Jak wynika z raportu, w naszym kraju znajduje się coraz mniejsza liczba maszyn, wypłacających pieniądze z naszych kont. W II kwartale tego roku w Polsce mogliśmy korzystać z 23 528 bankomatów. Porównując to z pierwszym kwartałem, zauważamy spadek o 223 maszyny. Nie jest to więc duża różnica, jednakże trend związany ze spadkiem ilości bankomatów można już zauważyć od jakiegoś czasu.
Z czego wynika zmniejszanie liczby bankomatów? Przede wszystkim Polacy coraz częściej korzystają z płatności bezgotówkowych. Jak wynika z raportu, w pierwszym kwartale 2017, wypłaciliśmy z bankomatów gotówkę w wysokości 156 mld zł. Natomiast płatności bezgotówkowych na kwotę 122 mld zł. Jednakże trend ten powoli zmienia się i należy się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości płatności bezgotówkowe “przebiją” wypłaty z bankomatów. Specjaliści twierdzą, że jeżeli nic się w naszych preferencjach nie zmieni, powinno to stać się w 2021 roku.

Na korzyść bankomatów z pewnością działa fakt, że bardzo często dzięki nim możemy dokonywać wpłat gotówki. W pierwszej połowie 2017 roku, w ten sposób na nasze konta trafiło aż 105 mld zł, a kwota ta cały czas rośnie. Na niekorzyść bankomatów działa jednak to, że banki coraz częściej wprowadzają limity na wypłaty lub prowizję za wypłatę gotówki. W ten sposób chcą one niejako “namówić” swoich klientów, by częściej dokonywali transakcji bezgotówkowych, które są dla banków bardziej opłacalne.0 Komentarze