Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Finanse osobiste


Przypięty  Czy warto inwestować w bitcoin?

wrz 28 2019 11:52 | mentalny w Finanse osobiste

Bitcoin to zdecydowanie najpopularniejsza kryptowaluta. Można powiedzieć, że jest wręcz pionierem alternatywnych rynków finansowych. Świat usłyszał o nim w 2009 roku.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czym jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny

sie 04 2020 06:35 | Marcin w Finanse osobiste

Wpłacając do banku pieniądze mało kto z nas zastanawia się, czy są one w nim bezpieczne. Po prostu przyjmujemy że tak jest i że wpłacone środki do nas wrócą. Tymczasem banki działają na takich samych zasadach jak i inne firmy. A więc mogą zbankrutować lub z innego powodu zakończyć swoją działalność. Co wtedy stanie się z naszymi pieniędzmi? Czy nie mamy szans na ich odzyskanie? Na szczęście nie, albowiem wszelkie środki deponowane w bankach są objęte ochroną jaką oferuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Ile pieniędzy możemy wypłacić z bankomatu

lip 29 2020 05:42 | Marcin w Finanse osobiste

Jak pokazują statystyki, coraz częściej korzystamy z bankomatów. Systematycznie zwiększa się ilość bankomatów jak i kwota, jaką z nich wypłacamy. Dla przykładu w roku 2019 było to aż 345 mld zł. Nie zapominajmy też, że za pomocą bankomatu możemy wpłacać pieniądze na konto. Ale wypłaty pieniędzy, są o wiele bardziej popularne. Na pewno wiele osób zastanawiało się, ile pieniędzy możemy wypłacić z bankomatu. Postaramy się odpowiedzieć a to pytanie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Komu są potrzebne konta walutowe? Sprawdź, czy...

mar 02 2018 15:52 | mentalny w Finanse osobiste

Podczas, gdy standardowe rachunki osobiste posiada około 85% Polaków, konta walutowe nie cieszą się tak dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z ich specyfiki – przeznaczone do gromadzenia środków w obcej walucie, nie zawsze są potrzebne. Dowiedz się więc, w jakich sytuacjach takie rachunki są koniecznością.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    konto walutowe

Jak bezpiecznie pomnażać oszczędności

lut 06 2017 22:09 | Marcin w Finanse osobiste

Jeżeli mamy jakieś oszczędności, chcielibyśmy by było ich coraz więcej. W związku z tym, szukamy różnych instrumentów finansowych, dzięki którym nasze pieniądze będą pomnażane. Jednakże jak każdy wie, inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Czasami jest to ryzyko minimalne, ale czasami bardzo duże. Większość z nas nie chce tracić swoich pieniędzy i w związku z tym, zdecydowanie największą popularnością cieszą się te instrumenty finansowe, które dają nam jak największą pewność, że nie stracimy naszych oszczędności.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy warto korzystać z wirtualnej karty płatniczej

cze 15 2020 06:26 | Marcin w Finanse osobiste

Wirtualne karty płatnicze to kolejny przykład nowoczesnych technologii, z których korzysta sektor finansowy. Każdy kto przygląda się temu rynkowi na pewno zauważył, że coraz więcej produktów oferowanych przez banki czy też firmy pozabankowe opiera się właśnie na takich technologiach, dzięki czemu stają się one coraz dostępniejsze i użyteczniejsze. Jednym z przykładów takich produktów jest wirtualna karta płatnicza.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    karta płatnicza i 1 więcej...

Czy inwestowanie w złoto to dobry pomysł?

lut 27 2020 20:35 | mentalny w Finanse osobiste

Inflacja staje się coraz bardziej zauważalna. Z roku na rok artykuły w sklepach są coraz droższe, a to wszystko ze względu na spadek siły nabywczej wartości pieniądza. Tylko w 2019 roku na terenie Unii Europejskiej inflacja wzrosła o średnio 3%, a w Polsce było to aż 3,4%. Warto zastanowić się nad inwestycją naszych oszczędności. Czy opłaca się kupować złoto i w jakiej cenie jest ten surowiec początkiem 2020 roku.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jak nie dać się oszukać z wykorzystaniem karty...

lut 03 2020 07:33 | Marcin w Finanse osobiste

Karta kredytowa staje się dzisiaj bardzo powszechna. Używamy jej gdy chcemy zapłacić za zakupy w sklepach stacjonarnych, internetowych czy gdy wybieramy za jej pomocą pieniądze z bankomatu. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nieostrożne korzystanie z “kredytówki” może sprawić, że zostaniemy w jakiś sposób oszukani. Poniżej, postaramy się wyjaśnić co zrobić, aby do takiej sytuacji nie doszło.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    karta kredytowa

Czy inflacja wpływa na stopy procentowe

sty 27 2020 16:14 | Marcin w Finanse osobiste

Zaciągając kredyt lub pożyczkę, prawie nigdy nie zastanawiamy się czy w przyszłości oprocentowanie naszego długu się zmieni. Sprawdzamy jakie jest obecnie i według niego kalkulujemy, czy z danej oferty skorzystać czy też nie. A przecież oprocentowanie może się zmienić. Jest to zwłaszcza istotna dla tych osób, które zaciągają kredyty na dłuższy okres czas - np kredyty hipoteczne. Wysokość oprocentowania zależy od kilku czynników, które zwykle są od nas niezależne. A czy wysokość stóp procentowych, jest w jakiś sposób powiązana z inflacją? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Pośrednictwo kredytowe - potrzebne by uniknąć ż...

sty 14 2020 14:06 | mentalny w Finanse osobiste

Nadszedł ten moment w twoim życiu - potrzebujesz wziąć kredyt. W przypadku kredytu gotówkowego może przerazić cię mnogość ofert, promocji bankowych i widmo analizy kredytowej. W przypadku kredytu hipotecznego, inwestycyjnego czy firmowego - ilość koniecznych do dopełnienia formalności oraz liczba dokumentów, które trzeba przedłożyć w instytucji finansowej. A może by tak skorzystać z usług pośrednika kredytowego? Czasami źle dobrany kredyt może być błędem, za który będziesz płacił (i to dosłownie) do końca życia. Czy pośrednictwo kredytowe może być tym, co pozwoli go uniknąć?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****