Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Finanse osobiste


Przypięty  Czy warto inwestować w bitcoin?

wrz 28 2019 11:52 | mentalny w Finanse osobiste

Bitcoin to zdecydowanie najpopularniejsza kryptowaluta. Można powiedzieć, że jest wręcz pionierem alternatywnych rynków finansowych. Świat usłyszał o nim w 2009 roku.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy inwestowanie w złoto to dobry pomysł?

lut 27 2020 20:35 | mentalny w Finanse osobiste

Inflacja staje się coraz bardziej zauważalna. Z roku na rok artykuły w sklepach są coraz droższe, a to wszystko ze względu na spadek siły nabywczej wartości pieniądza. Tylko w 2019 roku na terenie Unii Europejskiej inflacja wzrosła o średnio 3%, a w Polsce było to aż 3,4%. Warto zastanowić się nad inwestycją naszych oszczędności. Czy opłaca się kupować złoto i w jakiej cenie jest ten surowiec początkiem 2020 roku.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak nie dać się oszukać z wykorzystaniem karty...

lut 03 2020 07:33 | Marcin w Finanse osobiste

Karta kredytowa staje się dzisiaj bardzo powszechna. Używamy jej gdy chcemy zapłacić za zakupy w sklepach stacjonarnych, internetowych czy gdy wybieramy za jej pomocą pieniądze z bankomatu. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nieostrożne korzystanie z “kredytówki” może sprawić, że zostaniemy w jakiś sposób oszukani. Poniżej, postaramy się wyjaśnić co zrobić, aby do takiej sytuacji nie doszło.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    karta kredytowa


Czy inflacja wpływa na stopy procentowe

sty 27 2020 16:14 | Marcin w Finanse osobiste

Zaciągając kredyt lub pożyczkę, prawie nigdy nie zastanawiamy się czy w przyszłości oprocentowanie naszego długu się zmieni. Sprawdzamy jakie jest obecnie i według niego kalkulujemy, czy z danej oferty skorzystać czy też nie. A przecież oprocentowanie może się zmienić. Jest to zwłaszcza istotna dla tych osób, które zaciągają kredyty na dłuższy okres czas - np kredyty hipoteczne. Wysokość oprocentowania zależy od kilku czynników, które zwykle są od nas niezależne. A czy wysokość stóp procentowych, jest w jakiś sposób powiązana z inflacją? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Pośrednictwo kredytowe - potrzebne by uniknąć ż...

sty 14 2020 14:06 | mentalny w Finanse osobiste

Nadszedł ten moment w twoim życiu - potrzebujesz wziąć kredyt. W przypadku kredytu gotówkowego może przerazić cię mnogość ofert, promocji bankowych i widmo analizy kredytowej. W przypadku kredytu hipotecznego, inwestycyjnego czy firmowego - ilość koniecznych do dopełnienia formalności oraz liczba dokumentów, które trzeba przedłożyć w instytucji finansowej. A może by tak skorzystać z usług pośrednika kredytowego? Czasami źle dobrany kredyt może być błędem, za który będziesz płacił (i to dosłownie) do końca życia. Czy pośrednictwo kredytowe może być tym, co pozwoli go uniknąć?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****


Dlaczego oszczędzanie na lokatach jest bezpieczne

gru 27 2019 08:33 | Marcin w Finanse osobiste

Jeszcze kilkanaście lat temu, zdecydowana większość naszych oszczędności lokowana była w bankach. Nasza świadomość związana z oszczędzaniem i inwestowaniem była stosunkowo niska, a ponadto na polskim rynku nie było zbyt dużo instrumentów finansowych, dzięki którym mogliśmy pomnażać nasze pieniądze. Dzisiaj sytuacja ta się zmieniła. Mamy duży wybór jeśli chodzi o inwestowanie czy oszczędzanie. Ale w dalszym ciągu bardzo dużo osób jest wierna bankowym lokatom i to właśnie na nich opiera swoje oszczędzanie. A wszystko dlatego, że lokaty są bardzo bezpiecznym instrumentem finansowym, a zdecydowana większość z nas bardzo sobe bezpieczeństwo ceni.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Co zrobić, gdy bankomat nie oddał nam naszej karty

lis 25 2019 12:18 | Marcin w Finanse osobiste

Praktycznie każdy z nas korzysta z bankomatów. Jedni robią to częściej inni wybierają pieniądze rzadziej. Jednakże chyba każdy z nas wie jak dokonać tej czynności. Robimy ją automatycznie czyli wkładamy kartę, “wklepujemy” nasz PIN i czekamy na pieniądze. I w 99.9% przypadków szybko o transakcji zapominamy. Jednakże może się zdarzyć, że z nieznanych nam powodów, maszyna nie odda nam naszej karty. Dlaczego tak się stało? Co możemy wtedy zrobić? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Dlaczego nasze emerytury będą coraz niższe

lis 11 2019 07:06 | Marcin w Finanse osobiste

Ucząc się czy pracując, niezbyt często myślimy o naszej emeryturze. Dopiero gdy coraz bardziej zbliżamy się do momentu zakończenia naszej aktywności zawodowej, temat ten coraz częściej pojawia się w naszych myślach czy rozmowach. Oczywiście wyobrażamy sobie, że będzie to dla nas wspaniały czas, podczas którego będziemy realizować nasze marzenia, spotykać się z rodziną czy przyjaciółmi. Jednakże czy u każdego z nas życie na emeryturze będzie tak właśnie wyglądało? Na pewno nie. A wszystko przez jeden dosyć ważny element - finanse.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Dlaczego warto założyć konto dla dziecka

wrz 10 2019 11:15 | Marcin w Finanse osobiste

Nie jest żadną tajemnicą, że jeśli nasze dziecko zaczniemy uczyć czegoś od najmłodszych lat to szybciej będzie sobie przyswajało wiedzę czy nowe umiejętności. Oczywiście od najmłodszych lat, warto uczyć też nasze dzieci zarządzania swoimi oszczędnościami. Bardzo pomagają nam banki, które oferują dla najmłodszych konta dla dzieci. Oferta ta skierowana jest zwłaszcza dla dzieci które ukończyły już 13 lat. Dlaczego warto zakładać takie konta? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    konto dla dziecka i 1 więcej...


Finanse osobiste: jak dobrze nimi zarządzać?

sie 30 2019 19:48 | mentalny w Finanse osobiste

Zarządzanie własnymi finansami najczęściej wydaje się nam dziedziną tak samo naturalną i "automatyczną", jak chociażby żywienie czy inne wymiary naszego codziennego życia. Statystyki dowodzą, że ogromna większość Polaków jest przekonana, iż potrafi odpowiednio zarządzać swoimi finansami osobistymi. Jednocześnie jednak dane statystyczne obrazują ogromne luki w edukacji finansowej członków naszego społeczeństwa, co w oczywisty sposób przekłada się na finanse osobiste Polaków.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----