Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Finanse osobiste


Jakie są korzyści posiadania rachunku oszczędno...

lut 02 2024 12:46 | mentalny w Finanse osobiste

Czym jest rachunek oszczędnościowy i jakie możliwości otwiera przed jego posiadaczem? Jakie korzyści możesz osiągnąć z posiadania konta oszczędnościowego? Czym jest rachunek oszczędnościowy? Rachunek oszczędnościowy to jeden z popularnych produktów fi...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Co to znaczy bankowość internetowa?

sty 17 2024 16:57 | mentalny w Finanse osobiste

Bankowość internetowa narodziła się w latach 90. w USA. Dzisiaj każdy bank posiada system, dzięki któremu klient może wygodnie korzystać z różnych usług zdalnie – zlecać przelewy, otwierać lokaty, przeglądać harmonogramy spłat czy sprawdzać stan konta. Wymagania to komputer, tablet lub telefon oraz dostęp do internetu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Upadłość konsumencka bez majątku – światełko w...

wrz 20 2023 12:42 | mentalny w Finanse osobiste

Współczesne czasy niosą ze sobą wiele wyzwań finansowych. Zadłużenie, które rośnie z dnia na dzień, może stać się nie do zniesienia dla wielu Polaków. Zgodnie z raportem BIK “Kredyt Trendy” pod koniec maja 2020 roku, łączna kwota wszystkich zaległych wierzytelności Polaków wyniosła aż 80 mld 972 mln 118 tys. 723 zł. W obliczu tak ogromnego zadłużenia, pojawia się pytanie: czy możliwa jest upadłość konsumencka bez majątku?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Podstawowe informacje o upadłości konsumenckiej...

sie 29 2023 11:32 | mentalny w Finanse osobiste

Wiele osób boryka się z długami, z którymi nie bardzo wie co zrobić. Niefortunny wpływ na tę sytuację miała pandemia, ale nie tylko - w Polsce w tej chwili jest bardzo wiele osób borykających się z finansowym dołkiem. Możemy jednak poradzić sobie z tym tematem w postaci ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Czym ona jest? Jakie są jej cele i funkcje?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Po co bank oferuje lokaty? Skąd się bierze opro...

cze 22 2023 13:15 | mentalny w Finanse osobiste

Lokata jest jednym z najpopularniejszych oszczędnościowych produktów, które oferują banki. W internecie, telewizji itp. możemy znaleźć wiele ofert w zakresie bankowym. Kuszą one między innymi atrakcyjnym oprocentowaniem. Warto zatem zastanowić się, po co bank oferuje lokaty oraz skąd bierze się oprocentowanie lokat? Cenne informacje na ten temat znajdziesz w naszym tekście.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****


Gdzie i jak założyć konto bankowe za granicą pr...

cze 20 2023 12:44 | mentalny w Finanse osobiste

W dzisiejszym globalnym świecie, jeśli chcemy posiadać konto bankowe za granicą jest to dużo łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki postępowi technologicznemu i usługom internetowym, istnieje możliwość założenia konta bankowego w różnych krajach bez konieczności odwiedzania ich osobiście. W tym artykule sprawdzimy jakie banki, w jakich krajach umożliwiają założenie internetowego konta bankowego bez wizyty w banku, bez meldunku.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

10 najlepszych kont osobistych na rynku - ranki...

maj 02 2023 13:01 | mentalny w Finanse osobiste

Posiadanie konta osobistego to w dzisiejszych czasach oczywistość, a w wielu przypadkach również konieczność. Jakie powinno być zatem idealne konto osobiste? Dlaczego warto założyć je przez Internet? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy warto założyć rachunek oszczędnościowy przy...

kwi 28 2023 12:47 | mentalny w Finanse osobiste

Masz na koncie trochę wolnych środków i zastanawiasz się, co z nimi zrobić? Jeśli rozważasz założenie rachunku oszczędnościowego, ale nie widzisz sensu otwierania go przy małych kwotach, porzuć swoje obawy! To właśnie od małych kwot powstają wielkie fortuny. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto oszczędzać niewielkie sumy i jak to zrobić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Karty kredytowe: oto, co musisz wiedzieć, zanim...

kwi 20 2023 15:31 | mentalny w Finanse osobiste

Karta kredytowa to narzędzie finansowe, które może przynieść wiele korzyści, ale również stwarzać niebezpieczeństwo zadłużenia. Dlatego warto dobrze zrozumieć, jak działają karty kredytowe oraz jak z nich korzystać, zanim zdecydujesz się na ich posiadanie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****


Kompletny poradnik jak dbać o swoje finanse

gru 13 2022 14:26 | mentalny w Finanse osobiste

Istnieje wiele błędnych przekonań dotyczących pieniędzy i gospodarki. Jednym z najczęstszych jest pomysł, że możesz być bogaty, jeśli pracujesz wystarczająco ciężko. To nie jest prawda. Bogactwo jest iloczynem czasu, ryzyka i szczęścia. Pierwszym krokiem do zadbania o swoje finanse jest poznanie swojej wartości netto i zrozumienie, ile pieniędzy zarabiasz miesięcznie. Musisz także wiedzieć, ile masz zadłużenia i jakie są stopy procentowe twoich pożyczek. Ważne jest również, aby wiedzieć, jaki jest twój plan emerytalny, aby kiedy nadejdzie czas przejścia na emeryturę, będziesz gotowy z planem. W naszym artykule przedstawiamy sprawdzone sposoby na dbanie o swoje finanse.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytow...

lis 23 2022 14:32 | mentalny w Finanse osobiste

Nagły wzrost inflacji doprowadził do serii podwyżek stóp procentowych. Jej negatywnym skutkiem jest pogorszenie się sytuacji finansowej wielu gospodarstw domowych. Osoby zadłużone często nie mają zdolności kredytowej, dlatego nie mogą liczyć na dostęp do kredytów bankowych. Jedyną szansą uzyskania potrzebnych środków są pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze lokaty b...

paź 31 2022 13:23 | mentalny w Finanse osobiste

Wzrost stóp procentowych oznacza nie tylko zwiększenie odsetek kredytów, ale również pojawienie się korzystniejszych ofert na lokatach bankowych. Na co zwrócić uwagę i jak wybrać najlepszą lokatę?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Karta debetowa a kredytowa - czy znasz różnice...

sty 31 2022 18:17 | mentalny w Finanse osobiste

Coraz częściej dokonujemy transakcji bezgotówkowych, które aktualnie mają już sporą przewagę nad tymi gotówkowymi, a karty, które nosimy w portfelach zaczynają powoli wypierać banknoty i bilon. Czym różnią się karty debetowe od kredytowych? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Kredyt, leasing, pożyczka – kiedy skontaktować...

gru 28 2021 15:12 | mentalny w Finanse osobiste

Mało kto trafia natychmiast na idealną ofertę, dzięki której zapewni sobie wsparcie finansowe. Jeśli nie chcesz utonąć w różnego rodzaju propozycjach, skorzystaj z profesjonalnego wsparcia eksperta. Pomoc prawna i merytoryczna w tym zakresie nie obciąża dodatkowymi opłatami ani kosztami. Pożyczka czy kredyt to decyzja, której nie warto podejmować pochopnie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy inwestowanie w Obligacje jest ryzykowne

maj 12 2021 11:14 | Marcin w Finanse osobiste

Chociaż wiele osób chciało by zainwestować swoje nadwyżki finansowe, to jednak zdecydowana większość z nich boi się ryzykować o stracić na inwestycji. Dlatego warto zainteresować się takimi instrumentami finansowymi, które są mało ryzykowne i dają nam dużą pewność, że zainwestowane środki do nas wrócą. Oczywiście nie możemy w takim przypadku spodziewać się dużych zysków, ale za to możemy spać spokojniej. Jedną z bardziej popularnych form inwestycji są Obligacje. Zastanówmy się więc, czy inwestowanie w Obligacje jest ryzykowne i czy możemy stracić zainwestowane środki.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Konsolidacja chwilówek – jak to w rzeczywistośc...

paź 27 2021 18:44 | mentalny w Finanse osobiste

Chwilówki są szybkimi pożyczkami gotówkowymi, których udzielają firmy działające poza sektorem bankowym. Można je uzyskać w krótkim czasie, ale okres kredytowania w ich przypadku także jest stosunkowo krótki. Jeśli klient zaciągnął kilka różnych chwilówek, może dokonać ich konsolidacji. Na czym to polega?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jakich kredytów udzielają banki? Rodzaje kredytów.

wrz 22 2021 17:19 | mentalny w Finanse osobiste

Czasami w naszym życiu pojawia się sytuacja, że trzeba sięgnąć po pomoc finansową z zewnątrz. Dobrze by było, gdybyśmy mogli pożyczyć pieniądze od znajomych albo rodziny, ale nie każdy człowiek ma takie możliwości. Oszczędności też nie zawsze wystarczają nam na pokrycie większych zobowiązań. Warto wówczas rozejrzeć się za wsparciem finansowym z banków albo innych instytucji pożyczkowych. W rachubę tutaj wchodzą różne rodzaje kredytów oraz pożyczek. To, z jakiej opcji ostatecznie skorzystamy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszą decyzję podejmiemy - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Zalety wirtualnych kart płatniczych

sie 23 2021 06:54 | Marcin w Finanse osobiste

Nasz świat na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił się diametralnie. Postęp jaki dokonał się w tym czasie sprawił, że życie każdego z nas bardzo różni się odżycia naszych rodziców czy też dziadków, gdy byli w naszym wieku. Doskonale widać to w naszych finansach. Kredyty możemy zaciągać bez wychodzenia z domu, przelewy zlecać za pośrednictwem telefonu komórkowego, a walutę wymieniać w kantorach nie posiadających stacjonarnych placówek. Kolejnym przykładem zmian, mogą być wirtualne karty płatnicze, o których właśnie powiemy nieco więcej w tym artykule.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czym jest podstawowy rachunek płatniczy

sie 04 2021 06:56 | Marcin w Finanse osobiste

Ileż to razy zdarzało nam się narzekać na wygórowane opłaty jakie banki narzucają na swoich klientów. Zwłaszcza dotyczy to prowizji jakie musimy płacić za usługi związane z naszym kontem bankowym. I to właśnie przez te opłaty wiele osób nie decydowało się na otwarcie rachunku w banku. W związku z tym w 2016 roku Unia Europejska wprowadziła przepisy (w Polsce obowiązują one od sierpnia 2018 roku), dzięki którym każdy z nas może korzystać z Podstawowego Rachunku Płatniczego i co ważne, za jego używanie nie zapłacimy nawet złotówki.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Dlaczego warto wkupić polisę na życie

cze 07 2021 10:41 | Marcin w Finanse osobiste

Wiele osób uważa, że polisa na życie, to niepotrzebny wydatek, na który pozwolić mogą sobie tylko najbogatsi. I rzeczywiście z wykupem polisy, wiążę się konieczność opłacania składek. Jednakże posiadanie polisy to także wiele plusów. Poniżej postaramy się wytłumaczyć, dlaczego warto wykupić polisę na życie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czym są wirtualne karty płatnicze

maj 04 2021 11:53 | Marcin w Finanse osobiste

Karty płatnicze zrewolucjonizowało nasz Świat. Znajdują się one praktycznie w każdym portfelu, a często mamy ich nawet po kilka. Banki oferują karty debetowe, kredytowe czy przedpłacone. Plastikową kartą możemy płacić za zakupy czy też za ich pośrednictwem możemy wybierać gotówkę z bankomatu. Jednakże technologia pozwoliła na kolejny krok. Dzisiaj możemy stać się posiadaczem karty wirtualnej, która będzie działać na podobnych zasadach, jak znana nam do tej pory karta wirtualna.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Kiedy należy zacząć oszczędzać na emeryturę

mar 29 2021 10:24 | Marcin w Finanse osobiste

Już chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nasza emerytura jaką dostaniemy ze Skarbu Państwa nie będzie zbyt wysoka. I z cała pewnością otrzymywane środki nie będą wystarczające do życia, do jakiego przyzwyczailiśmy się przed zakończeniem aktywności zawodowej. Dlatego na emeryturę powinniśmy oszczędzać samodzielnie. Kiedy powinniśmy zacząć oszczędzanie? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Dlaczego warto oszczędzać na emeryturę

sty 05 2021 07:41 | Marcin w Finanse osobiste

Spokojnie i bezpieczne życie na emeryturze, to marzenie chyba każdego z nas. Gdy myślimy co będziemy robić po zakończeniu aktywności zawodowej, to zazwyczaj w planach mamy podróże, przebywanie z rodziną czy nasze hobby. Ale czy rzeczywiście tak nasze życie będzie wyglądać? Może być z tym problem. A wszystko przez finanse. Jak mówią specjaliści, emerytura jaką dostaniemy ze Skarbu Państwa będzie co najmniej o połowę niższa, niż nasza ostatnia pensja. Co więc zrobić by nasze życie na emeryturze nie przypominało walki o przetrwanie? Musimy sami oszczędzać na naszą emeryturę.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Najważniejsze zlecenia oczekujące na rynku Forex

lis 20 2020 11:15 | mentalny w Finanse osobiste

Aktywność na giełdzie to jeden z podstawowych warunków generowania zysku. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie lub mamy ochotę nieustannie śledzić nasze transakcje. Wtedy w sukurs przychodzą tzw. zlecenia oczekujące, dzięki którym zaplanujemy dalsze akcje i pozostaniemy aktywni, mimo że nie siedzimy przed ekranem komputera.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czym jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny

sie 04 2020 06:35 | Marcin w Finanse osobiste

Wpłacając do banku pieniądze mało kto z nas zastanawia się, czy są one w nim bezpieczne. Po prostu przyjmujemy że tak jest i że wpłacone środki do nas wrócą. Tymczasem banki działają na takich samych zasadach jak i inne firmy. A więc mogą zbankrutować lub z innego powodu zakończyć swoją działalność. Co wtedy stanie się z naszymi pieniędzmi? Czy nie mamy szans na ich odzyskanie? Na szczęście nie, albowiem wszelkie środki deponowane w bankach są objęte ochroną jaką oferuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Dlaczego oprocentowanie kredytów jest wyższe od...

paź 27 2020 07:53 | Marcin w Finanse osobiste

Gdy porównamy tabele bankowe dotyczące oprocentowania kredytów i lokat, z całą pewnością zauważymy, że te pierwsze są o wiele więcej oprocentowane. I ta różnica jest dosyć duża. Widać to zwłaszcza wyraźnie teraz, gdy odsetki od lokat są na minimalnym poziomie. Na pewno wiele osób zastanawia się dlaczego tak jest i czy może się to kiedyś zmienić. Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Ile pieniędzy możemy wypłacić z bankomatu

lip 29 2020 05:42 | Marcin w Finanse osobiste

Jak pokazują statystyki, coraz częściej korzystamy z bankomatów. Systematycznie zwiększa się ilość bankomatów jak i kwota, jaką z nich wypłacamy. Dla przykładu w roku 2019 było to aż 345 mld zł. Nie zapominajmy też, że za pomocą bankomatu możemy wpłacać pieniądze na konto. Ale wypłaty pieniędzy, są o wiele bardziej popularne. Na pewno wiele osób zastanawiało się, ile pieniędzy możemy wypłacić z bankomatu. Postaramy się odpowiedzieć a to pytanie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Komu są potrzebne konta walutowe? Sprawdź, czy...

mar 02 2018 15:52 | mentalny w Finanse osobiste

Podczas, gdy standardowe rachunki osobiste posiada około 85% Polaków, konta walutowe nie cieszą się tak dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z ich specyfiki – przeznaczone do gromadzenia środków w obcej walucie, nie zawsze są potrzebne. Dowiedz się więc, w jakich sytuacjach takie rachunki są koniecznością.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    konto walutowe

Jak bezpiecznie pomnażać oszczędności

lut 06 2017 22:09 | Marcin w Finanse osobiste

Jeżeli mamy jakieś oszczędności, chcielibyśmy by było ich coraz więcej. W związku z tym, szukamy różnych instrumentów finansowych, dzięki którym nasze pieniądze będą pomnażane. Jednakże jak każdy wie, inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Czasami jest to ryzyko minimalne, ale czasami bardzo duże. Większość z nas nie chce tracić swoich pieniędzy i w związku z tym, zdecydowanie największą popularnością cieszą się te instrumenty finansowe, które dają nam jak największą pewność, że nie stracimy naszych oszczędności.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----