Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Finanse osobiste


Przypięty  Czy warto inwestować w bitcoin?

wrz 28 2019 11:52 | mentalny w Finanse osobiste

Bitcoin to zdecydowanie najpopularniejsza kryptowaluta. Można powiedzieć, że jest wręcz pionierem alternatywnych rynków finansowych. Świat usłyszał o nim w 2009 roku.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Pośrednictwo kredytowe - potrzebne by uniknąć ż...

sty 14 2020 14:06 | mentalny w Finanse osobiste

Nadszedł ten moment w twoim życiu - potrzebujesz wziąć kredyt. W przypadku kredytu gotówkowego może przerazić cię mnogość ofert, promocji bankowych i widmo analizy kredytowej. W przypadku kredytu hipotecznego, inwestycyjnego czy firmowego - ilość koniecznych do dopełnienia formalności oraz liczba dokumentów, które trzeba przedłożyć w instytucji finansowej. A może by tak skorzystać z usług pośrednika kredytowego? Czasami źle dobrany kredyt może być błędem, za który będziesz płacił (i to dosłownie) do końca życia. Czy pośrednictwo kredytowe może być tym, co pozwoli go uniknąć?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****

Dlaczego oszczędzanie na lokatach jest bezpieczne

gru 27 2019 08:33 | Marcin w Finanse osobiste

Jeszcze kilkanaście lat temu, zdecydowana większość naszych oszczędności lokowana była w bankach. Nasza świadomość związana z oszczędzaniem i inwestowaniem była stosunkowo niska, a ponadto na polskim rynku nie było zbyt dużo instrumentów finansowych, dzięki którym mogliśmy pomnażać nasze pieniądze. Dzisiaj sytuacja ta się zmieniła. Mamy duży wybór jeśli chodzi o inwestowanie czy oszczędzanie. Ale w dalszym ciągu bardzo dużo osób jest wierna bankowym lokatom i to właśnie na nich opiera swoje oszczędzanie. A wszystko dlatego, że lokaty są bardzo bezpiecznym instrumentem finansowym, a zdecydowana większość z nas bardzo sobe bezpieczeństwo ceni.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Co zrobić, gdy bankomat nie oddał nam naszej karty

lis 25 2019 12:18 | Marcin w Finanse osobiste

Praktycznie każdy z nas korzysta z bankomatów. Jedni robią to częściej inni wybierają pieniądze rzadziej. Jednakże chyba każdy z nas wie jak dokonać tej czynności. Robimy ją automatycznie czyli wkładamy kartę, “wklepujemy” nasz PIN i czekamy na pieniądze. I w 99.9% przypadków szybko o transakcji zapominamy. Jednakże może się zdarzyć, że z nieznanych nam powodów, maszyna nie odda nam naszej karty. Dlaczego tak się stało? Co możemy wtedy zrobić? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Dlaczego nasze emerytury będą coraz niższe

lis 11 2019 07:06 | Marcin w Finanse osobiste

Ucząc się czy pracując, niezbyt często myślimy o naszej emeryturze. Dopiero gdy coraz bardziej zbliżamy się do momentu zakończenia naszej aktywności zawodowej, temat ten coraz częściej pojawia się w naszych myślach czy rozmowach. Oczywiście wyobrażamy sobie, że będzie to dla nas wspaniały czas, podczas którego będziemy realizować nasze marzenia, spotykać się z rodziną czy przyjaciółmi. Jednakże czy u każdego z nas życie na emeryturze będzie tak właśnie wyglądało? Na pewno nie. A wszystko przez jeden dosyć ważny element - finanse.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Dlaczego warto założyć konto dla dziecka

wrz 10 2019 11:15 | Marcin w Finanse osobiste

Nie jest żadną tajemnicą, że jeśli nasze dziecko zaczniemy uczyć czegoś od najmłodszych lat to szybciej będzie sobie przyswajało wiedzę czy nowe umiejętności. Oczywiście od najmłodszych lat, warto uczyć też nasze dzieci zarządzania swoimi oszczędnościami. Bardzo pomagają nam banki, które oferują dla najmłodszych konta dla dzieci. Oferta ta skierowana jest zwłaszcza dla dzieci które ukończyły już 13 lat. Dlaczego warto zakładać takie konta? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    konto dla dziecka i 1 więcej...

Finanse osobiste: jak dobrze nimi zarządzać?

sie 30 2019 19:48 | mentalny w Finanse osobiste

Zarządzanie własnymi finansami najczęściej wydaje się nam dziedziną tak samo naturalną i "automatyczną", jak chociażby żywienie czy inne wymiary naszego codziennego życia. Statystyki dowodzą, że ogromna większość Polaków jest przekonana, iż potrafi odpowiednio zarządzać swoimi finansami osobistymi. Jednocześnie jednak dane statystyczne obrazują ogromne luki w edukacji finansowej członków naszego społeczeństwa, co w oczywisty sposób przekłada się na finanse osobiste Polaków.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Co daje nam polisa na życie

sie 01 2019 07:41 | Marcin w Finanse osobiste

Każda odpowiedzialna osoba, stara się zapewnić finansowe bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym. To min. dlatego uczymy się, podejmujemy pracę lub zakładamy działalność gospodarczą. Chcemy zarabiać wystarczająco dużo, by nasza rodzina miała wystarczającą ilość pieniędzy na „godziwe” życie. Jednakże w trakcie naszej aktywności zawodowej, niezbyt często zastanawiamy się, co stało by się, gdybyśmy na skutek jakiegoś wydarzenia nie mieli możliwości zarabiania, lub co gorsze odeszli z tego świata. Nasza rodzina z całą pewnością odczuła by brak naszej obecności – także jeśli chodzi o finanse. Dlatego warto zastanowić się nad produktem, który w jakiś sposób może rozwiązać ten problem. Produktem tym jest polisa na życie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak wysoki powinien być nasz fundusz awaryjny

lip 15 2019 06:51 | Marcin w Finanse osobiste

Gdy chodzimy do pracy lub prowadzimy własną firmę, rzadko bierzemy pod uwagę, że na skutek nieprzewidzianych zdarzeń możemy stracić możliwość zarabiania pieniędzy. I dlatego często “budzimy się z ręką w nocniku” gdy do takiego nieprzewidzianego zdarzenia dojdzie. A przecież każdemu z nas może przytrafić się choroba czy też firma w której pracujemy zbankrutuje. Dlatego każdy z nas powinien zbudować sobie fundusz awaryjny, który wspomoże nas w tej trudnej sytuacji.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


W jaki sposób zabezpieczyć przyszłość naszych d...

cze 26 2019 01:09 | mentalny w Finanse osobiste

Żyjemy w niepewnych czasach, w których wkroczenie w dorosłość nie jest łatwe. Na rynku pracy panuje duża konkurencja, wymagania dotyczące kandydatów wciąż rosną. Młodym ludziom bardzo ciężko jest rozpocząć dorosłe życie bez kapitału początkowego czy to intelektualnego (jak studia na dobrej uczelni) czy materialnego (np. własne mieszkanie czy samochód). Dlatego też, o dobry start życiowy swojej pociechy warto zacząć dbać już od pierwszych dni życia dziecka. Dobra kondycja finansowa rodziców nie tylko pozwoli dziecku na zdobycie solidnych kwalifikacji, ale także zapewni wkroczenie w świat dorosłych bez stresu i odczuwania silnej presji otoczenia. Jak zarządzać swoim kapitałem, by zadbać o przyszłość swoich potomków?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----