Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

10 najlepszych kont osobistych na rynku - ranking kwiecień 2023


Posiadanie konta osobistego to w dzisiejszych czasach oczywistość, a w wielu przypadkach również konieczność. Jakie powinno być zatem idealne konto osobiste? Dlaczego warto założyć je przez Internet? Odpowiadamy.
Ranking kont osobistych – metodologia

Mając świadomość, że posiadanie konta osobistego jest obecnie w pewnym sensie koniecznością warto wybrać możliwie najlepszą ofertę. Jak to zrobić? Zadanie to ułatwia ranking kont osobistych, czyli zestawienie ofert dostępnych na rynku. W jaki sposób powstaje? Otóż, ranking jest tworzony na postawie porównania kont oferowanych przez poszczególne banki, a kryteria to w tym przypadku między innymi wysokość opłat za posiadanie i korzystanie z konta, aktualne promocje bankowe, czy możliwość korzystania z dodatkowych usług w ramach rachunku osobistego. Korzystając z rankingu kont osobistych można je zatem porównać pod różnymi względami.

Jakie powinno być idealne konto osobiste?

Co powinno charakteryzować idealne konto osobiste? Przede wszystkim dopasowanie do potrzeb posiadacza, ponieważ jak wskazuje jego nazwa jest to rachunek osobisty. Nie koniecznie zatem musi to być najtańsze konto na rynku, ponieważ w przypadku wielu osób zdecydowanie ważniejsza może być jego funkcjonalność. Objawia się ona między innymi w formie darmowych wypłat z bankomatów, wysokiego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, czy poziomu zaawansowania aplikacji mobilnej.

Dokonałeś wyboru? Załóż konto osobiste przez Internet

Po analizie oraz wytypowaniu konta osobistego, które spełnia potrzeby danej osoby wystarczy je otworzyć. Proces ten jest bardzo prosty i można przeprowadzić go na różne sposoby. Rozwój technologii sprawił, że nie ma już konieczności chodzenia do placówki banku, ponieważ konto osobiste można założyć także przez Internet. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a poszczególne banki udostępniają naprawdę łatwe ścieżki założenia rachunku online. Co więcej, oferują także dodatkowe promocje, co pozwala uzyskać gotówkę lub atrakcyjne nagrody.
Podsumowując należy stwierdzić, że ranking kont osobistych pozwala w prosty sposób wybrać najlepszą aktualnie ofertę na rynku. Co więcej, jest on na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu zawarte w nim informacje są wiarygodne.0 Komentarze