Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co oferują nam dzisiaj banki


Czy wyobrażamy sobie życie bez banków? Z całą pewnością byłoby ono możliwe, jednakże z pewnością nie byłoby takie łatwe jak się wielu osobom wydaje. Korzystamy z ich usług praktycznie każdego dnia i często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Bo czy moglibyśmy płacić za zakupy gdyby nie karta wydana właśnie przez bank? Czy moglibyśmy zapłacić za zakupy zrobione w Internecie, gdyby nie nasza bankowość internetowa? Banki otaczają nas wszędzie i bardzo mocno wpływają na nasze codzienne życie. Zastanówmy się więc, co oferują nam dzisiaj banki i z jakich bankowych usług najczęściej korzystamy.
Wspominaliśmy już o kartach płatniczych, które są “dołączone” do naszych bankowych rachunków. Ma już je zdecydowana większość naszych rodaków, gdyż bez nich codzienne życie byłoby bardzo utrudnione. Służą nam one do wszelkiego rodzaju rozliczeń, zarówno tych przychodzących, (wypłata, emerytura, renta), jak i wychodzących (przelewy). Ponadto karty płatnicze towarzyszą nam każdego dnia gdy jedziemy na zakupy do sklepów stacjonarnych lub też kupujemy coś w sklepach internetowych.

Dzięki bankom możemy też oszczędzać pieniądze. Praktycznie każdy bank oferuje nam lokaty czy konta oszczędnościowe, czyli produkty niezmiernie proste, bezpieczne (Bankowy Fundusz Gwarancyjny) i powszechne. Najlepsze banki mają też sporo produktów inwestycyjnych, które chociaż są nieco bardziej ryzykowne, mogą nam przynieść większe zyski.

Nie możemy też zapomnieć jak wielką rolę odgrywają banki jeśli chodzi o kredytowanie naszego społeczeństwa. I dotyczy to zarówno osób prywatnych jak i firm. Trudno sobie wyobrazić, jak mało osób mogło by kupić mieszkanie gdyby nie kredyt hipoteczny. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o nowe samochody i kredyt samochodowy. Z kredytów korzystają rolnicy, emeryci, nauczyciele i przedstawiciele każdego innego zawodu. I nie możemy zapominać o firmach, które dzięki kredytom mogą się rozwijać i tworzyć nowe miejsca pracy.

Oczywiście banki oferują nam o wiele więcej. Wymiana walut, skrytki depozytowe, stałe zlecenia z naszych rachunków - to tylko niewielka ilość czynności, jakie możemy w nich wykonać. I z całą pewnością ich liczba będzie się powiększać, gdyż konkurencja będzie wymagała od tych instytucji jeszcze lepszych i bardziej zróżnicowanych produktów.0 Komentarze