Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to przelew natychmiastowy

przelew natychmiastowy

Przelewy międzybankowe wykonuje praktycznie każdy z nas.To właśnie za ich pomocą płacimy za nasze rachunki, za raty kredytowe czy za zakupy. Możemy je zlecać bezpośrednio w bankowym okienku czy też za pośrednictwem bankowości internetowej. Większość z nas, doskonale też zdaje sobie sprawę z tego, że zanim pieniądze „dojdą” z naszego konta na rachunek odbiorcy, upłynie kilka godzin. A wszystko dlatego, że banki realizują nasze przelewy za pośrednictwem systemu Elixir, w którym pieniądze przelewane są trzy razy w ciągu dnia. Chyba że przelew dokonywany jest pomiędzy rachunkami znajdującymi się w tym samym banku, wtedy pieniądze odbiorca ma zaksięgowane na swoim koncie w ciągu kilku minut. Ale czy nie mamy możliwości natychmiastowego zasilenia konta odbiorcy, bez konieczności oczekiwania? Od jakiegoś czasu już tak, gdyż coraz więcej banków oferuje tzw. Przelew natychmiastowy.
Przelew natychmiastowy, właściwie niczym nie różni się od przelewów, które wykonywaliśmy do tej pory. Musimy więc podać konto odbiorcy, kwotę jaką chcemy przelać itp. Jedyną różnicą jest czas, po jakim pieniędzy znajdują się na koncie odbiorcy. Albowiem ma on je do swojej dyspozycji nie po kilku godzinach, ale po kilkunastu sekundach od momentu wysłania przelewu.

Należy jednakże wiedzieć, że bank może za taki natychmiastowy przelew pobierać dodatkową opłatę, nawet gdy zwykłe przelewy możemy wykonywać za darmo. Dlatego też warto przed wykonaniem takiego przelewu sprawdzić tabelę opłat i prowizji naszego banku. Okazuje się, że koszt takiego przelewu może sięgać nawet 10 zł. Należy też zwrócić uwagę na maksymalny limit kwoty, jaką błyskawicznie możemy przelać (zwykle jest to 100 000 zł). Oczywiście zarówno bank nadawcy przelewu, jak i bank odbiorcy muszą też korzystać z systemu Elixir Express.

Z całą pewnością przelewy natychmiastowe to bardzo dobra opcja dla każdego z nas. Należy się też spodziewać, że banki będą stopniowo obniżały koszty związane z błyskawicznym przesyłaniem pieniędzy, z czego ich klienci na pewno będą się bardzo cieszyć.0 Komentarze