Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Co zrobić, gdy bankomat nie oddał nam naszej karty


Praktycznie każdy z nas korzysta z bankomatów. Jedni robią to częściej inni wybierają pieniądze rzadziej. Jednakże chyba każdy z nas wie jak dokonać tej czynności. Robimy ją automatycznie czyli wkładamy kartę, “wklepujemy” nasz PIN i czekamy na pieniądze. I w 99.9% przypadków szybko o transakcji zapominamy. Jednakże może się zdarzyć, że z nieznanych nam powodów, maszyna nie odda nam naszej karty. Dlaczego tak się stało? Co możemy wtedy zrobić? Postaramy się to wyjaśnić.
Najczęściej bankomat zatrzyma naszą kartę, gdy będziemy wpisywać numer PIN zbyt wiele razy. Możemy go zapomnieć i wtedy próbujemy “na chybił trafił”. Po kilku takich próbach, bankomat uzna, że ktoś nieupoważniony próbuje pobrać pieniądze z naszego konta i zatrzyma kartę - ze względów bezpieczeństwa. Może on także zatrzymać kartę, gdy jest ona już nieważna. Dlatego warto od czasu do czasu sprawdzić, czy w naszym portfelu nie ma karty, której data ważności już minęła. Inną przyczyną zatrzymania karty może być np awaria bankomatu. To tylko maszyna, w której od czasu do czasu może coś szwankować.

Skoro wiemy już kiedy bankomat może zatrzymać naszą kartę, to zastanówmy się co robić, by ją odzyskać. Przede wszystkim nie możemy panikować. Jeśli bankomat znajduje się blisko banku i jest on czynny - wystarczy poprosić pracownika banku o pomoc. Prawdopodobnie problem zostanie szybko rozwiązany. Jeżeli bankomat znajduje się daleko od banku lub placówka jest już nieczynna, powinniśmy poszukać na bankomacie instrukcji, co robić gdy maszyna nie chce oddać karty. Prawdopodobnie znajdziemy numer telefonu, na który musimy zadzwonić i pod którym zostaniemy poinstruowani co robić, by rozwiązać nasz problem. Warto także w takim momencie zadzwonić na infolinię naszego banku i kartę zastrzec.

Zatrzymanie karty w bankomacie nie sprawia, że automatycznie tracimy dostęp do naszych pieniędzy. Zazwyczaj możemy ją szybko odzyskać, więc nie obawiajmy się, że będzie to wielki do rozwiązania problem. Postępujmy według instrukcji, a nasza karta szybko trafi z powrotem do naszego portfela.0 Komentarze