Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co zrobić, gdy ktoś wyłudził pożyczkę na nasz dowód


Rozwój technologii internetowej sprawił, że wiele czynności które jeszcze kilka lat temu musieliśmy wykonywać w biurach czy urzędach, dzisiaj możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Jedną z nich jest pożyczenie pieniędzy. W niedalekiej przeszłości by dostać kredyt lub pożyczkę musieliśmy iść do banku i tam w obecności jego pracownika złożyć wniosek, a później podpisać umowę kredytową. Dzisiaj możemy usiąść wygodnie przed komputerem siedząc na kanapie, by złożyć w banku lub firmie pożyczkowej wniosek o pożyczkę. Nie ma więc bezpośredniego kontaktu z pracownikiem banku, który zweryfikuje nasz dowód osobisty i potwierdzi naszą tożsamość. Może się więc zdarzyć, że ktoś będzie starał się na nasze dane z dowodu osobistego wyłudzić kredyt. Co wtedy robić?
Najlepszym zabezpieczeniem przed oszustami jest nasza ostrożność. Dlatego jeśli tylko zauważymy, że ktoś ukradł nam dowód osobisty lub też go zgubiliśmy, zgłośmy ten fakt na Policję i od razu udajmy się do odpowiedniego organu, by wyrobić sobie nowy dokument. Podobnie musimy od razu poinformować Policję o fakcie wyłudzenia pożyczki. Powinniśmy oczywiście dołączyć dokumenty potwierdzające zgłoszenie, że nasz dowód osobisty został skradziony. Należy także skontaktować się z pożyczkodawcą i przedstawić te same dokumenty. Powinniśmy też wykazać, że pożyczone pieniądze nie trafiły na nasze konto, podobnie jak nie wyszła z niego opłata weryfikacyjna. Jeżeli bank czy firma pożyczkowa oddali już sprawę do komornika, możemy do niego złożyć skargę i przedstawić mu te same dokumenty.

A co gdy nasz dowód został tylko skopiowany (a raczej jego dane) i na tej podstawie wyłudzono pożyczkę lub kredyt? W takim momencie musimy udać się do banku by złożyć odpowiednie zażalenie. Jeśli była podpisywana umowa kredytowa, powinniśmy porównać podpis który na niej widnieje. Powinniśmy też udowodnić, że pieniądze z pożyczki nie trafiły na nasze konto. Oczywiście musimy też zgłosić fakt wyłudzenia pieniędzy do organów ścigania.

Istnieje też stosunkowo prosty sposób by szybko dowiedzieć się, że ktoś stara się wyłudzić pieniądze na nasze konto. Wystarczy wykupić odpowiedni pakiet powiadomień w Biurze Informacji Kredytowej. Gdy będziemy go mieli, natychmiast dostaniemy informację z tej instytucji, gdy pojawi się jakieś zapytanie o pożyczkę lub kredyt. Podobnie możemy sobie założyć konto w Krajowym Rejestrze Długów, by tam monitorować naszą sytuację. Na pewno dzięki posiadanej w ten sposób wiedz, będziemy mogli szybko reagować na ewentualne próby wyłudzenia pieniędzy na nasze konto.0 Komentarze