Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy aby założyć lokatę musimy mieć konto w banku


Chociaż oprocentowanie lokat bankowych pozostawia sporo do życzenia, to jednak w dalszym ciągu są one najbardziej popularnych produktem oszczędnościowym w naszym kraju. Z całą pewnością duży na to wpływ ma przyzwyczajenie do tego produktu oraz stosunkowa łatwość w jego założeniu. Jednakże coraz więcej osób zauważa że zyski jakie można z niej osiągnąć są bardzo niskie, więc szukają oni ofert w innych bankach, które często oferują lepsze oprocentowanie. Ale czy każdy może założyć lokatę w dowolnym banku? Czy nie musimy mieć w nim konta?
Okazuje się że nie. Banki oferujące najlepiej oprocentowane lokaty, wcale od swoich klientów nie wymagają założenia rachunki. Najczęściej lokatę zakładamy za pośrednictwem Internetu lub telefonicznie. Jak to wygląda w praktyce? Musimy wejść na stronę banku w którym chcemy założyć lokatę i wybrać jaka opcja nas interesuje (okres lokaty, kwota itp). Musimy też oczywiście podać nasze dane osobowe, dzięki którym lokata zostanie założona. Co ważne, muszą one zgadzać się z danymi podanymi w naszym banku. Albowiem na podstawie przelewu z naszego banku do banku w którym zakładamy lokatę, zostanie potwierdzona nasza tożsamość. Po tych czynnościach bank wygeneruje dla nas numer rachunku, na który musimy przelać pieniądze. Zwykle mamy na to 24 godziny. Gdy pieniądze dotrą już do nowego banku lokata zostanie automatycznie utworzona, o czym zazwyczaj będziemy poinformowani mailowo. A co po zakończeniu okresu na jaki założyliśmy lokatę? Tutaj mamy dwie opcje. Pieniądze mogą zostać przelane na nasze konto (wraz z uzyskanymi odsetkami) lub też lokata zostanie przedłużona (niestety najczęściej na gorszych warunkach).

Jak widać aby założyć lokatę w danym banku wcale nie musimy zakładać w nim rachunku. Banki po prostu potrzebują często pieniędzy by udzielać kredytów, więc ułatwiają jak najbardziej procedury, byle tylko przyciągnąć do siebie nowych klientów, którzy zdecydują założyć u nich lokaty.0 Komentarze