Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy można za darmo wypłacać gotówkę?


Ileż to razy zdarzyło nam się, że w naszym portfelu zabrakło gotówki i byliśmy zmuszeni do wybrania jej z bankomatu. Niestety często w związku z tym, jesteśmy zobowiązani do zapłacenia za taką transakcję prowizji. Czasami jest to kilka złotych, ale zawsze tych pieniędzy „szkoda”. Czy nie mamy więc możliwości wypały gotówki za darmo? Czy zawsze musimy przy takiej operacji płacić prowizję?
Okazuje się że nie, ale dużo zależy tu od banku, w którym mamy założone konto. Albowiem polityka instytucji bankowych jeżeli chodzi o wypłaty pieniędzy z bankomatów jest bardzo różna. Jedne dają nam możliwość wypłaty gotówki tylko z „maszyn” należących do banków. Inne mają podpisane umowy z częścią banków i dzięki temu ich klienci nie muszą płacić dodatkowej prowizji, gdy zabraknie im pieniędzy w portfelu. Niestety takie przypadki nie są zbyt częste. Dlatego możliwość darmowej wypłaty z gotówki w bankomacie, powinna być jednym z kryterium podczas wyboru banku, w którym otworzymy konto. Sprawdźmy to dokładnie, zanim wybierzemy gotówkę z bankomatu, by później nie denerwować się gdy zauważymy, że za tą operacje zapłaciliśmy prowizję.

Cash back czyli jak wypłacić gotówkę w sklepie

Od jakiegoś czasu, jeżeli chcemy wybrać pieniądze, nie musimy tylko i wyłącznie korzystać z bankomatów. Możemy to robić podczas … robienia zakupów. I to co ważne nie zapłacimy za to żadnej prowizji. A wszystko dlatego, że coraz więcej banków i placówek handlowych, oferuje tzw. usługę cash back. Jest to niezmiernie proste. Wystarczy że w sklepie, który oferuje taką usługę, zrobimy zakupy (nie ważne na jaką kwotę) i w kasie powiemy, że chcemy wybrać pieniądze. Ile? Zależy to od limitów jakie stosuje dany bank, ale zwykle limit ten wynosi 300 zł. Co ważne, jest to usługa za darmo, więc jeżeli w pobliżu nie ma darmowego bankomatu, powinniśmy skorzystać z tej opcji.

Wypłacaj gotówkę za darmo z BLIK-iem

Kolejnym sposobem na darmową wypłatę pieniędzy jest skorzystanie z aplikacji BLIK. Jeżeli chcemy wypłacić pieniądze z bankomatów, musimy za jej pomocą wygenerować 6-cyfrowy kod, który następnie wprowadzany do bankomatu. Niestety nie jest to we wszystkich bankach usługa darmowa, dlatego zapoznajmy się z tabelą opłat naszego banku, zanim na taką transakcję się zdecydujemy.

Jak widać, za wypłatę gotówki wcale nie musimy płacić. Musimy tylko sprawdzić jakie możliwości daje nam nasz bank, a jeżeli pod tym względem nie ma on jakiejś rewelacyjnej oferty, zawsze możemy otworzyć konto tam, gdzie za wypłacanie gotówki nie musimy płacić.0 Komentarze