Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy warto korzystać z wirtualnej karty płatniczej

karta płatnicza wirtualna karta płatnicza

Wirtualne karty płatnicze to kolejny przykład nowoczesnych technologii, z których korzysta sektor finansowy. Każdy kto przygląda się temu rynkowi na pewno zauważył, że coraz więcej produktów oferowanych przez banki czy też firmy pozabankowe opiera się właśnie na takich technologiach, dzięki czemu stają się one coraz dostępniejsze i użyteczniejsze. Jednym z przykładów takich produktów jest wirtualna karta płatnicza.
Na pewno wiele osób zastanawia się teraz, czym jest wirtualna karta płatnicza. Otóż jest to karta, za pomocą której możemy płacić za nasze transakcje, jednakże nie ma ona fizycznej postaci. Jest to po prostu zapis w systemie informatycznym instytucji która ją wydała. Jednakże podobnie jak zwykła karta, ma ona swój numer, datę ważności czy kod zabezpieczający. Jeśli chcemy z niej skorzystać, to po pierwsze musimy na jej konto przelać pieniądze. Nie jest ona bowiem „dopisana” do żadnego rachunku. Po drugie, w momencie dokonywania transakcji, musimy zalogować się do systemu informatycznego instytucji która ją wydała i spisać potrzebne nam dane. Oczywiście możemy to zrobić wcześniej, ale wtedy zawsze istnieje ryzyko, że dane te zgubimy lub skorzysta z nich ktoś niepowołany. Wirtualną kartę możemy też do portfela Apple Pay lub Google Pay i płacić nią za pośrednictwem naszego smartfonu.

I teraz najważniejsze pytanie – czy warto korzystać z wirtualnej karty płatniczej. Na pewno ma ona wiele zalet. Pierwszym jest bezpieczeństwo. Karty takiej nie możemy zgubić i nie może też zostać nam skradziona. Aby z niej skorzystać, musimy wcześniej przelać na nią środki, a więc nawet gdyby dane karty zostały w jakiś sposób wykradzione, nie stracimy więcej środków niż na niej mamy. Wirtualne karty często są oferowane jako karty wielowalutowe. Możemy więc za ich pomocą płacić w zagranicznych sklepach internetowych i nie tracimy pieniędzy na przewalutowanie. Kartę wirtualną możemy szybko stworzyć i zamknąć, po wykonaniu nawet jednej transakcji. Zwykle za jej wydanie nie musimy ponosić żadnych kosztów, podobnie jak i za jej użytkowanie.

Oczywiście karty wirtualne mają też swoje wady. By z nich skorzystać, musimy mieć dostęp do sieci internetowej czy też to portfela Apple Pay lub Google Pay. Musimy też wcześniej przelać na nią pieniądze ( dla niektórych będzie to jednak zaleta – bezpieczeństwo). Jeśli nie dodamy karty do systemów płatniczych, nie będziemy mogli z niej skorzystać w sklepach stacjonarnych.

Czy warto więc z takiej wirtualnej karty korzystać? Na pewno ma ona wiele zalet i każdy, kto lubi nowości technologiczne powinien sobie taką kartę wyrobić. Ale oczywiście nie jest to obowiązkowe, gdyż tradycyjne karty plastikowe z pewnością jeszcze długo będą dominujące na tym rynku.0 Komentarze