Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy warto uczyć dzieci oszczędzania

oszczędzanie

Z pewnością większość z nas w czasach dzieciństwa, miała własną świnkę skarbonkę, do której wrzucaliśmy pieniądze otrzymane od “ciociów”, “wujków”, czy zarobione na drobnych pracach u sąsiadów czy rodziny. Na pewno taka świnka, motywowała nas do oszczędzania i sprawiała, że łatwiej było nam zaoszczędzić na upragniony cel. Dzisiaj taka świnka skarbonka, dla wielu jest nieco śmieszna, ale czy to do końca prawidłowa postawa? Czy taka świnka nie uczyła nas oszczędzania i czy ta umiejętność nie przydaje nam się dzisiaj?
Można się zastanawiać, czy warto uczyć nasze dzieci oszczędzania. Powie ktoś, że dzisiaj są inne czasy że młodzi ludzie inaczej podchodzą do życia. Jednakże, jeżeli nauczymy się czegoś w dzieciństwie, to później możemy tę umiejętność wykorzystać w naszym dorosłym już życiu. Dlatego nie powinniśmy robić wszystko, by nasze dzieci już od najmłodszych lat wiedziały, co to oszczędzanie. Oczywiście wspominaną wcześniej świnkę skarbonkę, możemy zastąpić kontem w banku. Dzisiaj coraz więcej placówek bankowych, ma w swojej ofercie konta dla dzieci, na których mogą one oszczędzać swoje pieniądze. Na pewno będzie to dla nich swego rodzaju prestiż i wyróżnienie, gdy będą dumnymi posiadaczami konta bankowego, co zmotywuje je do oszczędzania i wpłacania na konto jak najwięcej pieniędzy..

W naszym tekście, kilka razy wspominaliśmy o motywacji. Nic nie zmotywuje nas bardziej do oszczędzania, jak cel na który będziemy zbierać pieniądze. Gdy dziecko będzie wiedziało, ile pieniędzy potrzebuje na konkretny zakup, na pewno będzie mu łatwiej odkładać swoje grosiki. Możemy im w tym pomóc i ustalić, że pokryjemy część kosztów związanych z danym zakupem, jeżeli pozostałą część nasze dziecko zaoszczędzi samodzielnie.

Doskonałym przykładem w nauce oszczędzania, możemy też być i my sami. Gdy nasze dzieci zauważą, że nie wydajemy bezsensownie pieniędzy, że planujemy nasze wydatki i staramy się tych planów trzymać, z pewnością będziemy dla nich doskonałym przykładem, z którego będa potrafiły wyciagnąć pozytywne wnioski.0 Komentarze