Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czym są wirtualne karty płatnicze


Karty płatnicze zrewolucjonizowało nasz Świat. Znajdują się one praktycznie w każdym portfelu, a często mamy ich nawet po kilka. Banki oferują karty debetowe, kredytowe czy przedpłacone. Plastikową kartą możemy płacić za zakupy czy też za ich pośrednictwem możemy wybierać gotówkę z bankomatu. Jednakże technologia pozwoliła na kolejny krok. Dzisiaj możemy stać się posiadaczem karty wirtualnej, która będzie działać na podobnych zasadach, jak znana nam do tej pory karta wirtualna.
Karta wirtualna, chociaż nie możemy jej fizycznie dotknąć, jest w pełni funkcjonalna i możemy ją wykorzystywać w przeróżnych celach. Widnieją na niej podobne informacje jak na plastikowym odpowiedniku. Ma więc swój numer, kod CVV/CVC czy datę ważności. Dzięki temu, możemy używać jej do wygodnych zakupów w Internecie. Procedura związana z takimi zakupami, jest dokładnie taka sama jak w przypadku kart tradycyjnych. Musimy więc w odpowiednich okienkach wpisać odpowiednie informacje i na koniec zatwierdzić transakcję.

Karty wirtualne są oferowane zarówno przez banki, jaki i przez firmy finansowe. Ich oferta jest bardzo bogata, w związku z czym możemy spotkać:

- wirtualne karty debetowe – korzystamy z nich wykorzystując pieniądze dostępne na naszym rachunku,

- wirtualne karty kredytowe – wykorzystujemy w tym przypadku środki z naszego limitu kredytowego, udzielonego przez wydawcę karty,

- wirtualne karty przedpłacone – aby korzystać z takiej karty, musimy najpierw zasilić jej rachunek odpowiednimi środkami.


Zastanówmy się jeszcze jakie zalety mają karty wirtualne. Na pewno są one bardzo bezpieczne. Fizyczną kartę możemy zgubić lub może zostać nam ona skradziona. Karta wirtualna jest o wiele bezpieczniejsza, tym bardziej, że możemy ją wygenerować tylko do jednej transakcji. Kolejnym atutem jest fakt, że możemy mieć ją do naszej dyspozycji bardzo szybko. Na kartę fizyczną, musimy czekać kilka dni, a z karty wirtualnej możemy korzystać już po kilkunastu minutach.

Karty wirtualne z całą pewnością będą coraz popularniejsze. Na pewno będzie tez pojawiało się coraz więcej ofert z nimi związanymi. Czy należy się ich obawiać? Raczej nie, gdyż są one bezpieczne, a ich wygodę doceni każdy jej posiadacz.0 Komentarze