Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czym się kierować wybierając konto w banku

konto w banku konto bankowe

Czy można funkcjonować bez konta w banku? Oczywiście że tak. Możemy przecież wszystkie transakcje realizować za pomocą gotówki. Ale jest to trochę niewygodne i czasochłonne, w związku z czym, gdy tylko rozpoczynamy zarabianie, nasze pierwsze kroki kierujemy do banku, gdzie zakładamy sobie rachunek. Ale chociaż na pierwszy rzut oka konta w każdym banku są do siebie podobne, to jednak w rzeczywistości różnią się od siebie. Dlatego warto zastanowić się, jakie jest najlepsze konto dla nas i czym kierować się gdy wybieramy bank, z najlepszą dla nas ofertą.
Na pewno bardzo ważną sprawą związaną z wyborem konta w banku jest jego funkcjonalność. Jedni będą chcieli aby tylko i wyłącznie wpływała na niego wypłata, a inni będą szukać bankowości internetowej, aby wykonywać przelewy przez Internet. Dla niektórych ważne będzie wysokość debetu jaki bank oferuje, a dla innych koszty związane z kartą debetową. I tak można by jeszcze długo wymieniać Zanim więc zdecydujemy się na jakieś konto, zastanówmy się do czego jest nam ono potrzebne i na tej podstawie załóżmy je w banku, który oferuje najbardziej zbliżone do naszego ideału konto.

Dla wielu osób niezmiernie ważnym czynnikiem związanym z wyborem konta są koszty, jakie musimy ponosić. Zdecydowana większość banków wymaga od nas jakiś opłat, czy to za prowadzenie, czy to za wydanie karty czy to za przelewy. Często z tych opłat możemy być zwolnieni, np gdy wykonamy za pośrednictwem karty debetowej odpowiedniej ilości płatności. A gdy będziemy sami wykonywać przelewy za pośrednictwem bankowości internetowej przelewy, nie będziemy za nie musieli nic płacić.

Gdy wybieramy najlepsze dla nas konto, zwróćmy też uwagę na usługi dodatkowe jakie bank nam proponuje. Np czy po transakcjach otrzymujemy powiadomienia sms, czy możemy skorzystać z debetu, czy do konta można przypisać konto oszczędnościowe itp. Są to ważne sprawy, o których często zapominamy a są niezwykle przydatne.

Wybierając konto w banku pamiętajmy, że zawsze możemy z niego zrezygnować i otworzyć je w banku, który w obecnej chwili ma dla nas lepszą ofertę.0 Komentarze