Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Dlaczego warto oszczędzać na emeryturę


Spokojnie i bezpieczne życie na emeryturze, to marzenie chyba każdego z nas. Gdy myślimy co będziemy robić po zakończeniu aktywności zawodowej, to zazwyczaj w planach mamy podróże, przebywanie z rodziną czy nasze hobby. Ale czy rzeczywiście tak nasze życie będzie wyglądać? Może być z tym problem. A wszystko przez finanse. Jak mówią specjaliści, emerytura jaką dostaniemy ze Skarbu Państwa będzie co najmniej o połowę niższa, niż nasza ostatnia pensja. Co więc zrobić by nasze życie na emeryturze nie przypominało walki o przetrwanie? Musimy sami oszczędzać na naszą emeryturę.
Na początku zastanówmy się, dlaczego emerytury w przyszłości będą niskie. Powodów jest kilka. Po pierwsze, w naszym kraju rodzi się coraz mniej dzieci, a przybywa osób starszych. A więc, mnie ludzi pracuje, płacąc składki emerytalne, a coraz więcej osób oczekuje na swoje świadczenia. Po drugie, żyjemy coraz dłużej, a więc nasze składki muszą być wypłacane przed dłuższy okres czasu, a więc automatycznie są one niższe. Ponadto wiele osób, zwłaszcza młodych, wyjechało z naszego kraju, przez co nie zasilają polskiego systemu emerytalnego. Jeśli znajduje się w nim mniej pieniędzy, nasze emerytury muszą być niższe.

Co więc zrobić, aby nasza emerytura była spokojna pod względem finansowym? Musimy o nią zadbać samodzielnie. Nie ma innego wyjścia, jak zdecydować się na oszczędzanie. Na pewno wiele osób powie teraz, że nie mają z czego oszczędzać, że nie potrafią oszczędzać itp. Ale czy jest to prawda? Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy o finansach, możemy oszczędzanie powierzyć specjalistom. Możemy też podstawową wiedzę o oszczędzaniu zdobyć, gdyż do oszczędzania na emeryturę nie musimy być ekspertami finansowymi. A jeśli chodzi o brak środków z których możemy oszczędzać, to także możemy znaleźć na to sposób. Możemy zawsze z czegoś zrezygnować, co nie jest niezbędne a wydajemy na to systematycznie nasze pieniądze. Możemy poszukać dodatkowego zajęcia (może to być praca z domu), a pieniądze jakie dzięki tej pracy zarobimy, możemy przeznaczyć na naszą przyszłą emeryturę. Możemy sprzedawać na portalach akcyjnych niepotrzebne przedmioty i znowu pieniądze jakie uzyskamy oszczędzać na emeryturę. Pomysłów może być tu wiele, gdyż każdy z nas może wymyślić coś indywidualnego.

A jak oszczędzać na emeryturę? Możemy to robić samodzielnie lub w różnego rodzaju programach emerytalnych. Jeżeli będziemy oszczędzać samodzielnie, szukajmy produktów inwestycyjnych które są bezpieczne i dają nam zyski przewyższające inflację. Dzięki temu pieniądze nie będą tracić na wartości. Idealne wydają się tu Obligację Skarby Państwa. Jeśli chodzi o programy wspomagające oszczędzanie na emeryturę, to mówimy tu o IKE, IKZE, czy PPK. Dzięki nim, uzyskujemy ulgi podatkowe, czy też do naszej przyszłej emerytury „dokłada” się nasza firma czy skarb państwa. Dzięki temu, mamy szasnę zgromadzić więcej pieniędzy na naszą emeryturę.

Czas po zakończeniu aktywności zawodowej wcale nie musi oznaczać dla nas kłopotów finansowych. Ale pod warunkiem, że zadbamy o to wcześniej i sami zgromadzimy odpowiednią ilość pieniędzy na emeryturę.0 Komentarze