Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Dlaczego warto wkupić polisę na życie


Wiele osób uważa, że polisa na życie, to niepotrzebny wydatek, na który pozwolić mogą sobie tylko najbogatsi. I rzeczywiście z wykupem polisy, wiążę się konieczność opłacania składek. Jednakże posiadanie polisy to także wiele plusów. Poniżej postaramy się wytłumaczyć, dlaczego warto wykupić polisę na życie.
Polisa na życie to forma zabezpieczenia finansowego osób, które są wskazane w ubezpieczeniu, na wypadek śmierci posiadacza polisy. Gdy posiadacz polisy umrze, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci pieniądze wskazane w umowie na warunkach, jakie się w niej znajdują. A więc polisa to nie tyle zabezpieczenie dla posiadacza polisy, ile dla jego najbliższych. Mamy już więc pierwszy powód dla którego warto wykupić polisę – finansowe zabezpieczenie naszych najbliższych. Pieniądze mogą być wykorzystane na spłatę zobowiązań finansowych, na edukacje dla dzieci czy na też na inne cele.


Często zdarza się, że posiadacz polisy ginie w wypadku, w którym biorą udział inne osoby. Po takim wypadku, uczestnicy nieszczęśliwego wypadku wymagają rehabilitacji, która także może być finansowana z pieniędzy z polisy. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych wypłaca także pieniądze posiadaczowi polisy, który miał wypadek i potrzebuje rehabilitacji. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak droga może być taka rehabilitacja. Pieniądze z polisy mogą się więc bardzo przydać.


Podaliśmy kilka przykładów dla których warto wykupić polisę na życie. Oczywiście jest ich więcej, gdyż każdy z nas inaczej patrzy na życie. Jednakże z całą pewnością warto mieć polisę na życie. Dzięki niej, będziemy (a raczej nasze najbliższe osoby) zabezpieczeni finansowo i życie dla nich stanie się łatwiejsze. Na pewno taką polisę powinien mieć główny żywiciel rodziny. Gdyby w domowym budżecie zabrakło jego pieniędzy, na pewno sytuacja finansowa takiej rodziny stała by się bardzo trudna. Pieniądze z polisy mogły by się więc bardzo przydać.


Ubezpieczenie na życie wcale nie jest takie drogie jak się wydaje. Wystarczy zrezygnować z jakiegoś wydatku, który nie jest dla nas niezbędny i w naszym portfelu znajdą się środki na opłacenie składki. Mówimy tu o kupowaniu kawy „na mieście”, o niepotrzebnych wydatkach na alkohol czy inne używki. Dlatego zastanówmy się, czy nie warto z nich zrezygnować, aby wygospodarować pieniądze na zakup polisy na życie.0 Komentarze