Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Dlaczego warto założyć konto dla dziecka

konto dla dziecka konto dla dzieci

Nie jest żadną tajemnicą, że jeśli nasze dziecko zaczniemy uczyć czegoś od najmłodszych lat to szybciej będzie sobie przyswajało wiedzę czy nowe umiejętności. Oczywiście od najmłodszych lat, warto uczyć też nasze dzieci zarządzania swoimi oszczędnościami. Bardzo pomagają nam banki, które oferują dla najmłodszych konta dla dzieci. Oferta ta skierowana jest zwłaszcza dla dzieci które ukończyły już 13 lat. Dlaczego warto zakładać takie konta? Postaramy się to wyjaśnić.
Jest kilka powodów dlaczego dzieci powinny mieć swoje konta. Oto one:

- Zarządzanie finansami - Jeżeli będzie miało określoną ilość pieniędzy i będzie wiedziało kiedy kwota ta się zwiększy, będzie mogło uczyć się jak zarządzać zgromadzonymi środkami. Będzie musiało samo ocenić, czy lepiej jest wydać je na drobne przyjemności, czy może lepiej uskładać większą sumę.
- Wygoda dla rodziców - jeśli nasze dziecko będzie miało swoje konto, rodzice nie będą musieli pamiętać o “kieszonkowym”. Wystarczy zrobić sobie stałe zlecenie i w określonym dniu pieniądze pojawią się na koncie naszego dziecka.
- Nauka oszczędzania - posiadając konto, dzieci mogą się dowiedzieć, że dzięki oszczędzaniu mogą uzyskać dodatkowe pieniądze z tytułu odsetek. Wprawdzie nie są to jakieś ogromne kwoty, ale chodzi przecież o naukę.
- Nauka odpowiedzialności i dyscypliny - gdy dziecko ma swoje konto i ma na nim pieniądze, może też uczyć się bezpiecznego nim zarządzania. Chodzi tu o chronienie swojego hasła do bankowości internetowej, PIN-u do karty itp. Na pewno przyda się to w dorosłym życiu, gdy na naszym koncie będzie już więcej pieniędzy.
- Edukacja finansowa - przy okazji posiadania konta, nasze dziecko może dowiedzieć się wiele także i o innych produktach bankowych - zarówno oszczędnościowych jak i kredytowych. Oczywiście nikt naszemu dziecku nie pożyczy pieniędzy, ale podstawową wiedzę na ten temat będzie już mieć.
Jak widzimy, chyba warto założyć konto dla naszego dziecka. Tym bardziej, że nie jest to trudne a wszelkie formalności można załatwić przez Internet. Ponadto konta dla najmłodszych są zazwyczaj bez żadnych opłat.0 Komentarze