Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Emerytura na własną rękę


Jesteś dzisiaj młody, pracujesz i masz pieniądze. Wszystko wygląda pięknie i kolorowo. Tak pięknie, że nawet nie myślisz o tym, co będziesz robił, gdy zakończysz już swoją pracę i pójdziesz na emeryturę. I to jest błąd. Zapominamy o naszej emeryturze i zaczynamy o niej myśleć, dopiero gdy się do niej zbliżamy. Ale wtedy niestety może być już za późno. Na co? Na zgromadzenie wystarczającej ilości środków, by na emeryturze godnie żyć. Albowiem możemy zapomnieć o tym, że dostaniemy godziwą emeryturę od Państwa. Jak twierdzą eksperci finansowi, jeżeli po zakończeniu naszej aktywności zawodowej, dostaniemy emeryturę od naszego Państwa w wysokości 30-40% ostatniego wynagrodzenia, to będzie to duży sukces.
Dlaczego tak się stanie? Powodów tego stanu rzeczy jest kilka. Po pierwsze, żyjemy coraz dłużej. W związku z tym, nasza emerytura musi być „rozbita” na dłuższy czas, więc automatycznie jej wysokość się zmniejsza. Po drugie, musimy wziąć pod uwagę strukturę demograficzną. Rodzi się coraz mniej dzieci, więc i coraz mniej osób idzie do pracy i płaci składki do systemu emerytalnego. Jeżeli obecnie na jednego emeryta pracuje 2.5 pracownika, to już w roku 2060 będzie to tylko 1.7 pracownika. Więc w systemie emerytalnym zacznie brakować pieniędzy.
Czy oznacza to, że na emeryturze będziemy biedni i z wielu rzeczy będziemy musieli zrezygnować? Oczywiście nie, ale pod pewnym warunkiem. Musimy po prostu uzbierać sobie pieniądze na emeryturę samodzielnie. I tu pojawiają się pytania - kiedy zacząć i jak oszczędzać? Odpowiedź na pytanie pierwsze, jest bardzo prosta - jak najwcześniej. Im zaczniemy wcześniej, tym uzbieramy większą sumę na przyszłość. Natomiast odpowiedź na drugie pytanie, jest nieco bardziej skomplikowana. Albowiem nie ma idealnego sposobu na oszczędzanie z zyskiem. Możemy wybrać wariant ostrożnego oszczędzania i odkładać pieniądze na lokatach w banku, czy w Obligacjach Skarbowych. Niestety zyski z naszych oszczędności w takim wypadku za wysokie nie będą. Możemy inwestować nieco bardziej ”agresywnie” , ale wtedy jesteśmy narażeni na straty. Każdy powinien więc wybrać najlepszą dla siebie opcje według własnego uznania. Możemy też powierzyć nasze oszczędności specjalistom, którzy w naszym imieniu zainwestują nasze pieniądze na przyszłą emeryturę.
Jednak nieważne jak będziemy oszczędzać. Ważne, aby w ogóle to robić. Bo jeżeli nie zrobimy nic, by na naszej emeryturze godnie żyć, będziemy zdani na łaskę innych osób, a tego za bardzo chyba nikt nie lubi.0 Komentarze