Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Inteligentne oszczędzanie czyli jak mogą oszczędzać zapominalscy


Jak wynika z wielu przeprowadzanych badań, zdecydowana większość z nas chce mieć oszczędności. Ale chcieć a rzeczywiście je posiadać, to dwie różne rzeczy. Wcale nie jest łatwo oszczędzać i to z kilku powodów. Po pierwsze nie wszyscy mają z czego oszczędzać, gdyż ich dochody pokrywają tylko codzienne wydatki. Po drugie, często nie wiemy jak oszczędzać, jakie produkty oszczędnoścowe były by dla nas naklepsze. A po trzecie wreszcie, często zapominamy o systematycznym oszczędzaniu. A tylko systematyczność pozwoli nam na zgromadzeniu na naszych kontach oszczędnościowych większej sumki. Na szczęście banki wychodzą naprzeciw zapominalskim i proponują im inteligentne oszczędzanie.
Czym jest inteligentne czyli automatyczne oszczędzanie? Mówiąc najprościej, jest o wysyłanie pieniędzy na konto oszczędnościowe praktycznie bez naszego udziału. Musimy tylko w banku w którym mamy konto złożyć odpowiednią dyspozycję i pieniądze po spełnieniu odpowiednich warunków “same” będą się odkładały. Jakie to warunki? Zależy to od ofert banku. Najczęściej możemy spotkać się z “zaokrąglaniem do góry”. Co to oznacza? Możemy wydać w banku dyspozycję, aby wszelkie potrącenia z naszego bankowego konta były zaokrąglane, a różnica między rzeczywistą kwotą która powinna być potrącona a potrąconą kwotą, przelewana jest na konto oszczdnościowe. Jak to wygląda w praktyce? Przyjmijmy, że zapłaciliśmy w sklepie za zakupy 82 zł. Jeżeli mamy w naszym banku ustawione zaokrąglanie do 10 zł, bank potrąci z naszego konta 90 zł i przeleje do sklepu 82 zł, a na nasze konto oszczędnościowe 8 zł. Jeżeli mamy ustawione zaokrąglenie do 5 zł, to bank potrąci z naszego konta 85 zł, z czego 82 zł przeleje do banku a 3 zł na nasze konto oszczędnościowe.

Innym sposobem na automatyczne oszczędzanie jest złożenie dyspozycji w banku, by przelewał on na nasze konto oszczędnościowe jakąś kwotę po każdej operacji. A więc gdy będziemy płacić za zakupy w sklepie, gdy będziemy robić przelew, bank potrąci z naszego konta 5, 10 zł, czy też dowolną inną kwotę którą sobie z bankiem ustalimy. Możemy też ustalić jakąś procentową wartość od każdej transakcji. I także tutaj możemy to indywidualnie uzgodnić z bankiem. Zazwyczaj jest to od 1-3 % naszych transakcji.

Na pewno automatyczne oszczędzanie może być doskonałym rozwiązaniem dla wielu ludzi, którzy zapominają robić w cykliczny sposób przelewy na konto oszczędnościowe. Może też wzbudzić w nas odpowiednie nawyki, które sprawią, że będziemy mniej wydawać na niepotrzebne zakupy czy zachcianki. Warto więc spytać w naszym banku, czy nie ma takiej oferty dla swoich klientów. Obecnie tylko kilka banków w naszym kraju proponuje takie inteligentne oszczędzanie, ale trzeba mieć nadzieję, że ich liczba będzie systematycznie się zwiększać.0 Komentarze