Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak bez problemu płacić za rachunki

stale zlecenie polecenie zapłaty

Każdego miesiąca otrzymujemy kilka lub nawet kilkanaście rachunków. Jedne są stałe inne musimy regulować tylko od czasu do czasu. Musimy się dobrze skoncentrować, by o wszystkich rachunkach pamiętać, a na pewno nie jest to zadanie łatwe. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że gdy zapomnimy w terminie rachunków zapłacić, możemy mieć spore problemy, nie mówiąc już o konsekwencjach finansowych. Na całe szczęście, banki oferują nam instrumenty, dzięki którym nie będziemy musieli o rachunkach pamiętać, oczywiście pod warunkiem, że na naszym koncie będzie znajdowała się odpowiednia ilość pieniędzy.
Co zrobić jeśli każdego miesiąca musimy płacić rachunki o różnych wysokościach, a nie mamy do tego głowy? Idealnym rozwiązaniem dla nas będzie polecenie zapłaty. Jeżeli chcemy z tego produktu skorzystać, musimy złożyć u naszego wierzyciela czyli np. u operatora telefonii komórkowej odpowiednią adnotację, podobnie zresztą jak i w banku, w której prosimy o regulowanie naszych zobowiązań bez naszego udziału. Po prostu gdy będzie już dla nas wystawiona faktura, wierzyciel przyśle ją do nas, a równocześnie wyśle do naszego banku informacje o tym ile pieniędzy powinno być potrącone i w jakim terminie. Gdy termin ten nadejdzie, bank automatycznie przeleje pieniądze z naszego konta do wierzyciela, a my mamy problem z głowy. I tak dzieje się każdego miesiąca, aż do momentu odwołania polecenia.

Jeżeli musimy każdego miesiąca płacić równe kwoty, np w przypadku spłaty kredytu o stałych ratach, możemy poprosić w banku o tzw stałe zlecenie. W takim przypadku, w określonym dniu nasz bank będzie przelewał na konto wierzyciela stałą kwotę, aż do momentu gdy takie zlecenie osiągniemy.

Czy warto takie rozwiązania stosować? Na pewno tak. Tym bardziej, że większość banków nie pobiera za te usługi opłat, a ich rozpoczęcie trwa zaledwie kilka minut. Wygoda jaką daje nam polecenie zapłaty czy stałe zlecenie, warte jest tych kilku chwil, jakie musimy im na początku poświęcić.0 Komentarze