Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości online


Już chyba każdy bank oferuje nam bankowość elektroniczną. Oznacza to, że wiele czynności, które kiedyś musieliśmy wykonywać w oddziałach bankowych, dzisiaj możemy zlecać bez wychodzenia z domu. Na pewno jest to dla nas wielka wygoda, gdyż możemy dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, gdyż korzystanie z bankowości internetowej, jest o wiele tańsze niż bankowość tradycyjna.
Jednakże każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, ż Internet niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Ciągle słyszymy informacje, że hakerzy próbują dostać się na serwery banków, czy też chcą wykraść od klientów banku jak najwięcej informacji, by później włamać się na ich konta.

Czy oznacza to, że nie powinniśmy logować się do naszego banku przez Internet? Oczywiście że nie. Po pierwsze banki mają bardzo dobre zabezpieczenia, więc hakerom nie jest łatwo wykraść z nich dane. Po drugie jeżeli my, jako użytkownicy bankowości internetowej będziemy stosowali się do kilku zasad, praktycznie niemożliwym będzie wykradzenie naszych danych. Jakie to zasady? Oto kilka z nich:

- pod żadnym pozorem nie udostępniajmy nikomu naszych haseł i loginów używanych by zalogować się na koncie. Hasła starajmy się co jakiś czas zmieniać. Ponadto nie używajmy prostych i mało skomplikowanych haseł.

- Logujmy się do konta tylko na zaufanych komputerach. Nigdy nie logujmy się naszego konta w miejscach publicznych (kafejki internetowe).

- Zainstalujmy w naszym komputerze programy antywirusowe.

- Zanim zalogujemy się na nasze konto, sprawdźmy czy logowanie jest szyfrowane. Jeżeli tak, na pasku logowania powinna pojawić się zamknięta kłódka.

- Jeżeli kończymy sesję na naszym koncie, zawsze korzystajmy z przycisku „wyloguj się”.

- Uważajmy na maile, które otrzymujemy na naszą pocztę. Banki nigdy nie proszą nas w nich o podanie loginów czy haseł, więc jeżeli maila z taką prośbą otrzymamy, zgłośmy to do banku.

- Przy korzystaniu z karty, nigdy nie podawajmy nikomu numeru PIN.

- Jeżeli wypłacamy pieniądze z bankomatu, zwracajmy uwagę czy nie ma na nim zamontowanych jakichś urządzeń, które nie powinny się na nim znajdować.

Podane zasady nie są jakieś bardzo skomplikowane i trudne. Każdy więc może się do nich stosować. Pamiętajmy aby podchodzić do bankowości internetowej ostrożnie, ale wcale nie oznacza to, że nie powinniśmy z niej korzystać.0 Komentarze