Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak możemy oszczędzać


Każdy chciałby mieć jakieś oszczędności, a najlepiej by było, gdy te nasze nadwyżki finansowe, przynosiły nam jeszcze jakieś zyski. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, w jakie instrumenty finansowe inwestować, aby nie tylko mieć z tego jakiś przychód, ale także aby pieniędzy nie stracić.
W naszym kraju, najczęściej wszelkiego rodzaju nadwyżki finansowe, są trzymane na kontach osobistych. Niestety, oprocentowanie tych środków jest minimalne lub zerowe, więc można powiedzieć, że realnie pieniądze te tracą na swojej wartości, gdyż „pożera” je inflacja. Nieco wyżej oprocentowane są konta oszczędnościowe. Ale i tutaj musimy uważać, gdyż nie wszystkie banki proponują nam oprocentowanie, które jest wyższe niż wspomniana wcześniej inflacja.
Dużo lepszym rozwiązaniem dla osób które chcą oszczędzać są lokaty. Ich oprocentowanie jest zwykle podobne lub wyższe niż wskaźnik inflacji, więc nasze oszczędności nie tracą na wartości. Ponadto, do wysokości 100 tyś euro, są one gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, więc nawet gdyby coś stało się niedobrego z bankiem, osoby które wpłaciły pieniądze na lokaty, na pewno je odzyskają.
Nie co lepsze zyski, mogą nam przynieść obligacje emitowane przez różnego rodzaju podmioty. Zaliczamy do nich Skarb Państwa, gminy czy przedsiębiorstwa. Są one stosunkowo bezpieczne, więc ryzyko utraty swoich środków jest niewielkie.
Jeśli ktoś oczekuje większego zysku, a równocześnie nie boi się zaryzykować, może wpłacić swoje środki do jakiegoś funduszu inwestycyjnego. Działa ich bardzo dużo i inwestują one pieniądze w mniej lub bardziej ryzykowne instrumenty finansowe. Fundusze oferują dużo większe zyski niż lokaty, ale po pierwsze nigdy nie mamy pewności, jak wysokie zyski będą, a po drugie, istnieje spore ryzyko, że wpłacone pieniądze stracimy.
Osoby o bardzo dużej skłonności do ryzyka, mogą lokować swoje oszczędności w akcje spółek giełdowych. Uzyskane tu zyski, mogą być naprawdę bardzo duże, ale i ryzyko straty własnych środków jest ogromne. Podobnie wygląda, gdy inwestujemy na rynku FOREX. Handel walutami może być bardzo opłacalny, ale jest też ogromnie ryzykowny.
Jak więc widać, sposobów na oszczędzanie i pomnażanie swoich pieniędzy, jest bardzo dużo. I tylko od osoby, która nadwyżki finansowe posiada, zależy gdzie je ulokuje i w jakiej wysokości zyski osiągnie.0 Komentarze