Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak najtaniej wypłacać pieniądze z bankomatów poza Polską


Na pewno wiele osób przekonało się, że wypłacając pieniądze z bankomatów poza naszym krajem, tracimy sporo pieniędzy. Pierwszą opłatą jaką musimy ponosić, to prowizja za skorzystanie z bankomaty. Jest ona różna, ale najczęściej mieści się w przedziale 3-5% wypłacanej kwoty. Kolejnym kosztem jest niekorzystne przewalutowanie. Gdy wybieramy z bankomatu np. euro, bank przeliczy nam złotówki na euro po swoim kursie. Jeżeli porównamy kursy w bankach z kursami w kantorach, na pewno zauważymy, że te pierwsze nie są zbyt korzystne. Czy nie możemy więc wybierać pieniędzy z bankomatów poza Polską bez narażania się na dodatkowe koszty? Oczywiście nie. Poniżej podamy sposób, jak możemy to robić bez prowizji.
Najlepszym sposobem na tanie wybieranie pieniędzy z bankomatów poza Polską, jest założenie sobie konta walutowego w polskim banku. Dostaniemy do niego kartę, za pomocą której będziemy mogli bez prowizji i niekorzystnych przewalutowań wybierać gotówkę z bankomatów. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie nie tylko dlatego, że nie ponosimy tutaj kosztów. Otóż po pierwsze na nasze wakacje nie będziemy musieli zabierać dużej ilości gotówki, którą możemy zgubić lub też może nam ona zostać skradziona. Po drugie, jeżeli wydamy podczas urlopu nieco więcej niż planowaliśmy, nasze walutowe konto możemy szybko zasilić dodatkową gotówką, wymieniając złotówki na walutę w kantorze internetowym, gdzie jak wiadomo kursy są najkorzystniejsze.
Oczywiście za pomocą takiej karty, nie musimy tylko i wyłącznie wybierać pieniędzy z bankomatu. Możemy nią płacić w sklepach stacjonarnych, czy w restauracjach. Znakomicie nadaje się ona także do zakupów w Internecie, gdy wrócimy już z naszego urlopu do domu. Polacy coraz częściej kupują w zagranicznych sklepach internetowych, więc gdy posiadamy taką kartę, możemy nią za nie płacić nie ponosząc dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem.

Konta walutowe oferowane są przez większość banków i co ważne, zazwyczaj nie musimy nic za nie płacić. Dlatego warto skorzystać z takiej opcji, zwłaszcza gdy na zagraniczne wojaże udajemy się dosyć często.0 Komentarze