Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak nie dać się oszukać z wykorzystaniem karty kredytowej

karta kredytowa

Karta kredytowa staje się dzisiaj bardzo powszechna. Używamy jej gdy chcemy zapłacić za zakupy w sklepach stacjonarnych, internetowych czy gdy wybieramy za jej pomocą pieniądze z bankomatu. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nieostrożne korzystanie z “kredytówki” może sprawić, że zostaniemy w jakiś sposób oszukani. Poniżej, postaramy się wyjaśnić co zrobić, aby do takiej sytuacji nie doszło.
Używając karty kredytowej musimy pamiętać, żeby nigdy nie tracić jej z naszych oczu. Czasami zdarzają się sytuację, że sprzedawca poprosi nas o nią i będzie chciał iść na “zaplecze” sklepu lub restauracji by dokonać transakcji. Nigdy się na to nie powinniśmy zgodzić. Jeżeli karta znajduje się poza naszym wzrokiem, może zostać skopiowana i użyta później bez naszej wiedzy. Oczywiście nie możemy nikomu podawać danych naszej karty ani numeru PIN. Niedopuszczalne jest zapisywanie PIN-u na samej karcie, a w dalszym ciągu wiele osób tak robi. Uważajmy na telefony od nieznajomych firm czy od banków, w których jesteśmy podanie numerów naszej kredytówki. Jeżeli sami nie zainicjowaliśmy takiego telefonu, powinno to od razu wzbudzić nasze podejrzenia.

Dosyć częstym miejscem gdzie możemy zostać oszukani z wykorzystaniem naszej karty kredytowej jest bankomat. Dlatego zanim przystąpimy do wypłaty pieniędzy, musimy zwrócić uwagę czy na bankomacie nie ma żadnych dziwnych nakładek czy kamer. Te pierwsze mogą one odczytać dane z naszych kart a drugie pozwalają na odczytanie PIN-u, jaki wpisujemy na klawiaturę. Dlatego warto korzystać z bankomatów, które są położone w ruchliwych miejscach, gdzie założenie takich “dodatków” jest utrudnione. Unikajmy bankomatów wolnostojących, do których nie podchodzą klienci zbyt często.

Jeżeli nie chcemy zostać wykorzystani za pomocą naszej karty kredytowej sprawdzajmy jak najczęściej nasze transakcje, które za jej pomocą robimy. Mamy wtedy szansę wykryć te, które nie zostały wykonane przez nas. W takim przypadku, musimy skontaktować się jak najszybciej z naszym bankiem i powiedzieć o nieprawidłowościach. Możemy też skontaktować się z firmą, która wydała naszą kartę. Jak najszybszy kontakt jest także wymagany, w momencie gdy naszą kartę zgubimy lub zostanie nam ona skradziona. Im szybciej to zrobimy, tym istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że pieniądze z karty zostaną nam skradzione. Bądźmy bardzo czujni, gdyż dzięki temu możemy sobie zaoszczędzić wiele nerwów i niepotrzebnego stresu.0 Komentarze