Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak przygotować kartę płatniczą na wyjazd za granicę

karta kredytowa karta płanicza

Chociaż sezon wakacyjny mamy już za sobą i coraz mniej osób wyjeżdża na urlop za granicę, to jednak w dalszym ciągu mamy osoby, które planują swój urlop teraz, gdyż można obecnie na urlop pojechać wydając na wyjazd dużo mniej pieniędzy. Oczywiście każdy do takiego urlopu się przygotowuje, a jednym z elementów tych przygotowań, powinna być nasza karta płatnicza.
Wyjeżdżając na zagraniczny urlop, coraz rzadziej zabieramy ze sobą obcą walutę. Po prostu mamy w portfelu karty płatnicze, którymi płacimy za transakcje. Jest to tym bardziej popularne, że coraz więcej banków proponuje nam konta walutowe, więc nie musimy płacić za przewalutowanie naszych środków lub też darmowy dostęp do bankomatów. Jednakże aby bezpiecznie korzystać z naszej karty musimy stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim przed wyjazdem, musimy zorientować się, jak możemy się kontaktować z bankiem, gdy naszą kartę zgubimy, ktoś nam ją ukradnie, czy też nie będziemy mogli z niewiadomych powodów skorzystać. Najczęściej do kontaktu służy nam infolinia banku, który kartę nam wydał, więc zapiszmy sobie jej numer. Sprawdźmy czy nie ma też innych sposobów na komunikację z bankiem, poprzez czat, komunikator Skype czy też inny.

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w razie zgłaszania informacji o naszej karcie, będziemy musieli podać informacje zarówno o niej, jak i nasze dane osobowe. W związku z tym, warto zapisać sobie na kartce numer karty, a także nasze numer PESEL, numer dowodu osobistego itp. Nie trzymajmy tej kartki w portfelu, gdyż gdy zostanie on nam skradziony lub go zgubimy z zapisanych informacji nie będziemy mogli skorzystać.

Udając się na urlop w jakieś egzotyczne miejsce, warto wcześniej poinformować o tym nasz bank. Albowiem może się zdarzyć, że bank widząc transakcje z jakiegoś egzotycznego miejsca, może je uznać za nieautoryzowane i naszą kartę zablokuje.

Urlop to jeden z najbardziej oczekiwanych momentów w każdym roku. Zabezpieczmy więc naszą kartę płatniczą, by jej utrata nie spowodowała brak dostępu do pieniędzy, a nasz urlop nie przemienił się w pasmo telefonów, nerwów i dodatkowych kosztów.0 Komentarze