Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak stworzyć bezpieczne hasło do bankowości internetowej


W naszym życiu ciągle musimy wprowadzać gdzieś hasło. Adres mailowy, konto na firmowym serwerze, zalogowanie się na Facebooka - za każdym razem wymagane jest od nas podania hasła, a to tylko niewielka ilość miejsc, do których każdego dnia się logujemy. Część miejsc które wymagają od nas hasła są dla nas ważne, inne nieco mniej. Ale z całą pewnością bankowość internetowa, to miejsce do którego nie chcielibyśmy aby się ktoś włamał. Dlatego hasło do naszego banku powinno być unikalne i bardzo mocne. Jak je stworzyć? Poniżej kilka wskazówek.
Musimy pamiętać, że łatwe hasło dla nas, będzie także łatwym problemem dla hakera, który będzie się na nasze konto chciał włamać. Dlatego wybierając hasło, nie idźmy na skróty i nie twórzmy prostych kombinacji. Hasło powinno być długie, powinno składać się z dużych i małych liter, z cyfr a także ze znaków specjalnych. Oczywiście powinniśmy unikać łatwych haseł, nawet jeśli są one długie. 123456789, 1q2w3e4r5t, qwerty - to tylko przykłady haseł, który na pierwszy rzut oka wydają się skomplikowane, ale są po prostu ciągiem znaków występujących na klawiaturze, więc hakerzy szybko je rozszyfrują. Jako hasło nie powinniśmy wybierać niczego, co się z nami kojarzy. Imiona członków rodziny, daty urodzin, adres itp są jako pierwsze “sprawdzane” przez hakerów. Dlatego też nie powinniśmy ich używać w naszym haśle. Musimy także pamiętać, by nie stosować tych samych haseł na nasze różne konta. Istnieje wtedy o wiele większe prawdopodobieństwo, że ktoś je przechwyci i będzie miał wszędzie “otwarte drzwi”. Oczywiście możemy powiedzieć, że duża ilość haseł jest trudna do zapamiętania. Zgoda, ale mamy dzisiaj specjalne programy, które pozwalają zarządzać naszymi hasłami, a są bardzo bezpieczne i łatwe w obsłudze. Przykładem może tu być chociażby KeePass czy też PassWord Manager XP.

Jak więc stworzyć bezpieczne hasło? Jednym ze sposobów może być stworzenie łatwego do zapamiętania zdania i użycie z niego pierwszych liter. Dla przykładu ze zdania: “Miałem sześć lat gdy po raz pierwszy poszedłem do szkoły”, możemy stworzyć hasło mslgprppdo. Żeby utrudnić, możemy zastąpić słowo sześć cyfrą i dodać duże litery. Powstanie wtedy hasło M06lgPRppdS. Aby hasło było jeszcze bardziej skomplikowane, na początku i na końcu możemy dadać znaki specjalne. Po przeróbkach będzie więc ono wyglądało tak: #M06lgPRppdS#. Na pewno haker będzie miał spore problemy z jego rozszyfrowaniem, a dla nas nie powinno ono stanowić żadnego problemu, gdyż zdanie z jakiego powstało, jest stosunkowo proste. Możemy je więc spokojnie zastosować jako hasło do naszej bankowości internetowej.0 Komentarze