Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak wybrać konto w banku


We współczesnym świecie, konto w banku jest dla większości z nas normą. To właśnie na nasz rachunek wpływa nasza pensja czy emerytura, to za jego pośrednictwem dokonujemy przelewów czy innego rodzaju płatności. I chyba każdy bank działający w naszym kraju, ma w swojej ofercie prowadzenie rachunków dla osób prywatnych. Chociaż oferty te na pierwszy rzut oka są do siebie podobne, to jednak gdy przyjrzymy się im dokładniej, na pewno zauważymy różnice. I właśnie tutaj często zaczyna się problem, bo nie wiemy na jakie konto powinniśmy się zdecydować. Zastanówmy się więc, czym się kierować wybierając najlepsze dla nas konto.
Koszty – Bardzo ciężko jest znaleść obecnie bank, który oferował by nam konto za darmo. Bo nawet jeżeli prowadzeni rachunku jest za 0zł, to musimy płacić za przelewy, za wydanie karty debetowej itp. Dlatego też, porównajmy wszystkie koszta, jakie są związane z prowadzeniem rachunku. Może się okazać, że to co na pierwszy rzut oka wydaje się najtańsze, w praktyce okaże się bardzo droga dla nas opcją.
Dostępność – Coraz więcej osób, chce korzystać z konta bez wychodzenia z domu. Niezbędna do tego jest bankowość internetowa czy mobilna. Musimy więc szukać takich banków, które takowe opcje mają w swojej ofercie. Oczywiście część z nas woli iść od oddziału banku i wszystkie swoje bankowe sprawy załatwić „przy okienku”. Wtedy należy sprawdzić, który bank ma najwięcej oddziałów w naszej okolicy, w jakich godzinach są one czynne itp.
Dodatki do konta – Niektóre banki „kusząc” klientów by założyli właśnie u nich swój rachunek, proponują nam różnego rodzaju dodatki do konta. Mogą nim być jakieś upominki, opieka doradcy finansowego, promocje itp. Posiadacze konta w danym banku, mogą też wykupić tańsze ubezpieczenie, szybciej załatwić kredyt itp.
Oprocentowanie konta – Oprocentowanie środków jakie mamy na konta, nie jest zbyt wysokie. Jednakże niektóre banki by zachęcić klientów do zakładania rachunku, mogą proponować wyższe niż przeciętne oprocentowanie. Warto z takiej opcji skorzystać, bo zawsze dzięki temu na naszym rachunku mogą pojawić się dodatkowe pieniądze.
Nie ma idealnego rozwiązania, jeśli chodzi o wybór najlepszego dla nas rachunku bankowego. Jednak musimy pamietać, że gdy znajdziemy lepszą ofertę, zawsze nasz bank i nasz rachunek możemy zmienić. Zwykle nic nas to nie kosztuje, a możemy mieć z tego tylko same korzyści.0 Komentarze