Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak wykorzystuje się nasze dane osobowe


Jeżeli ktoś znajduje się trudnej sytuacji finansowej, aby zarobić trochę pieniędzy, potrafi robić różne „głupstwa”. Czasami, przez nieodpowiedzialne postępowanie, można ową sytuację jeszcze pogorszyć i całkowicie się pogrążyć. Dlatego zanim wykonamy jakiś ruch, dzięki którym w naszym portfelu pojawi się dodatkowa gotówka, zastanówmy się, czy ma to sens.
Doskonałym przykładem może tu być niepotrzebna sprzedaż naszych danych osobowych. W sieci internetowej, możemy spotkać wiele ogłoszeń, w których różni ludzie oferują pieniądze, w zamian za przekazanie naszych danych osobowych. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że tego typu anonse powinno się mijać z daleka i nikt nawet nie powinien pomyśleć, o przekazaniu naszych danych. Dlaczego? Można na tym o wiele więcej stracić niż zarobić. W jaki sposób. Oto jeden z przykładów.

Jeżeli osoba, ma nasze dane osobowe, wraz z kopią dowodu osobistego, może na nasze konto w stosunkowo łatwy sposób wyłudzić pożyczki tzw. chwilówki. Powie ktoś, że wcale nie jest to takie łatwe, gdyż osoba składająca wniosek o szybką pożyczkę, musi zweryfikować konto bankowe. Ale przecież gdy ma się wszelkie dane z dowodu osobistego, takie konto można otworzyć i to bez wychodzenia z domu. Wprawdzie musimy w obecności kuriera podpisać umowę i na dodatek powinien on sprawdzić nasz dowód osobisty, ale chyba wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że „kurier też człowiek” i nie zawsze z pełnym profesjonalizmem podchodzi do swojej pracy. A gdy oszust na nasze nazwisko otworzy już rachunek, ma już pełne pole do popisu jeżeli chodzi o zaciąganie na nasze nazwisko pożyczek. Zwykle aby nie wzbudzać podejrzeń, w danej firmie pożyczkowej wnioskuje on o niezbyt wysokie kwoty, ale ponieważ takowych firm w naszym kraju mamy bardzo dużo, więc stan „naszego” zadłużenia bardzo szybko się zwiększa. Jak łatwo się domyśleć, osoba która zdobyła nasze dane osobowe, ani myśli pożyczki oddawać, więc szybko na nasz adres zaczną przychodzić ponaglenia związane ze spłatą pieniędzy. Na pewno mocno się wtedy zdziwimy, gdyż przecież my o żadnych pożyczkach nie mamy nawet pojęcia. I może dopiero wtedy uświadomimy sobie, jakie głupstwo zrobiliśmy, sprzedając za „parę groszy” nasze dane osobowe.

Czasami wizja łatwego zarobku może sprawić, że nie do końca działamy racjonalnie i w sposób odpowiedzialny. Tak może być właśnie gdy zobaczymy ogłoszenie, w którym ktoś chce kupić dane z naszego dowodu osobistego. Nie odpowiadajmy na nie, gdyż może się to skończyć dla nas ogromnymi problemami finansowymi, z których później będzie nam się bardzo ciężko „wykaraskać”.

Musimy też pamiętać, że jeżeli utracimy nasz dowód osobisty (na skutek kradzieży lub po porostu go zgubimy), powinniśmy natychmiast zgłosić to na Policję. Dzięki temu, możemy uniknąć wielu kłopotów, a kosztuje nas to bardzo niewiele. Musimy być zawsze czujni, gdyż osoby które mogą nas wykorzystać, nie będą miały oporów, by zaciągnąć na nasze konto pożyczki czy inne zobowiązania.0 Komentarze