Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak wyznaczać długoterminowe cele oszczędnościowe?


Czy oszczędzanie długoterminowe musi równać się zaciskaniu pasa? Jak skutecznie wyznaczać i realizować cele, które wymagają czasu? Podpowiadamy, jak opanować (nie)trudną sztukę oszczędzania.
Pomyśl o sobie za 5 lat. Czego będziesz potrzebować? Nowego samochodu? Mebli do salonu? Remontu kuchni? A może rodzinnego wyjazdu na wymarzone zagraniczne wakacje? Następnie spróbuj sięgnąć myślami jeszcze dalej. Wyobraź sobie swoje dzieci za 15 lat – być może właśnie będą wkraczały w dorosłość. Chcesz zapewnić im odpowiednią edukację i łatwiejszy start w dorosłe życie – to jasne. Wynajem mieszkania na czas studiów, zagraniczna uczelnia, kurs prawa jazdy, pieniądze na wkład własny na mieszkanie – czy na pewno będziesz w stanie pokryć koszt wszystkich zobowiązań wyłącznie z bieżących dochodów?


Oszczędzanie długoterminowe pokazuje, jak ogromną siłę ma systematyczność. Odkładanie nawet niewielkich sum nie nadwyręży Twojego bieżącego budżetu, a pozwoli skutecznie realizować cele wymagające niekiedy sporych nakładów finansowych. Celowe Plany Oszczędnościowe powstały po to, aby ułatwić Ci to zadanie.

Wyznacz horyzont czasowy

Wpłacając pieniądze na przykład na Celowy Plan Oszczędnościowy (CPO), samodzielnie wyznaczasz czas przez jaki chcesz oszczędzać: 5, 10, 15, a nawet 30 lat. Im dłużej oszczędzasz, tym więcej zyskujesz – w przypadku otwarcia CPO na 15 lub 30 lat możesz otrzymać dodatkową premię za regularne wpłaty.

Oszacuj potencjalny zysk

Dostępne za darmo w internecie narzędzia takie jak kalkulator CPO pozwolą Ci oszacować wysokość pierwszej wpłaty oraz składkę miesięczną niezbędną do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Wpłacaj, kiedy chcesz

Na CPO oszczędzasz wtedy, kiedy chcesz – jeśli w danym miesiącu nie dysponujesz wystarczającą ilością gotówki, nie wpłacasz nic. Jeżeli zaś zabraknie Ci środków na uregulowanie bieżących należności, część, a nawet całość zgromadzonego kapitału możesz wypłacić w każdej chwili bez żadnych konsekwencji.

Zapomnij o oszczędzaniu

Uruchamiając zlecenie przelewu w swoim banku, możesz zapomnieć o dokonywaniu regularnych wpłat – ustalona przez Ciebie kwota każdego miesiąca zostanie automatycznie pobrana i przelana na Twój Celowy Plan Oszczędnościowy.

Ty pracujesz – Twoje środki też

Celowy Plan Oszczędnościowy to nowoczesna skarbonka, dzięki której oszczędzasz na przyszłość. Systematyczne oszczędzanie ułatwi Ci realizację planów, które dotychczas pozostawały w sferze marzeń.0 Komentarze