Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak zabezpieczyć się udzielając pożyczek prywatnych

pożyczka prywatna pożyczki prywatne

W naszym kraju coraz więcej osób zaczyna pomnażać swoje oszczędności, udzielając pożyczek. Jest to dosyć dobry sposób by zwiększać swoje zasoby finansowe, gdyż zyski uzyskiwane z takich pożyczek, są większe niż np. zyski z lokat bankowych. Jednakże takie pożyczki zawsze wiążą się z ryzykiem, gdyż nigdy nie będziemy pewni, czy pożyczone pieniądze do nas wrócą. Zastanówmy się więc, co zrobić, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć się udzielając pożyczek prywatnych.
Jeżeli osoba której udzieliliśmy pożyczki nie oddaje nam ich na czas, mamy prawo odzyskać je, stosując różnego rodzaju formy prawne. Ale aby egzekucja była skuteczna, musimy o to zadbać, zanim pieniądze pożyczyliśmy. Najważniejszym dokumentem pozwalającym na odzyskanie pieniędzy jest umowa, zawarta pomiędzy pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą. To w niej powinna znajdować się kwota jaką pożyczamy, terminy spłat, a także sposób zabezpieczenia pieniędzy. Powinna ona być podpisana przez obydwie strony, a wzory takiej umowy, możemy znaleźć w Internecie.

Co może być zabezpieczeniem pożyczki prywatnej? Mamy tutaj całkiem sporo możliwości.

Weksel in blanco - jest to dokument własnoręcznie podpisany przez wystawcę, który jest dłużnikiem pożyczkodawcy. Do weksla in blanco, bardzo często dołącza się specjalne oświadczenie osoby pożyczającej pieniądze, w którym oświadcza on, kiedy pożyczkodawca może weksel wypełnić
Dobrowolne poddanie się egzekucji w formie aktu notarialnego - jest to dobrowolne poddanie się egzekucji które jest poświadczone przez notariusza. Przygotowanie takiego aktu jest związane z pewnymi kosztami, które zwykle ponosi pożyczkobiorca,
Zastaw rejestrowy - przedmiotem zastawu mogą być wszelkie ruchomości lub też, prawa majątkowe, które są zbywalne.
Hipoteka - do powstania hipoteki na nieruchomości, niezbędny jest wpis do działu IV Księgi Wieczystej jakiejś nieruchomości. Także i w tym przypadku wpis do księgi wieczystej wiąże się z kosztami.
Poręczenie - do zabezpieczenia pożyczki prywatnej, możemy stosować też poręczycieli, czyli osoby prywatne lub prawne, które przejmą na siebie spłatę zobowiązania, gdy dłużnik nie realizuje spłat. Konieczna będzie tu umowa poręczenia, podpisana przez osobę, która poręcza pożyczkę.0 Komentarze