Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak zacząć oszczędzanie

oszczędzanie konto osobiste

Jak podają eksperci Polacy, nie oszczędzają. Według ostatnich badań ponad 40% naszych rodaków nie ma żadnych oszczędności, a około 20% musi pożyczać pieniądze, by wystarczyło do wypłaty. Polacy mówią że nie oszczędzają, gdyż po pierwsze nie wiedzą jak, po drugie nie potrafią się zmobilizować do oszczędzania, a jeszcze inni po prostu zarabiają zbyt mało, by odkładać coś na przyszłość lub na „czarną godzinę”. Poniżej przedstawimy kilka sposobów, które pomogą nam w rozpoczęciu oszczędzania, co mamy nadzieje dla każdego wejdzie w nawyk.
Najlepiej oszczędzanie jest rozpocząć metodą małych kroków. Nie ma sensu by od razu zrezygnować z wszystkich przyjemności i „niepotrzebnych” wydatków. Wtedy szybko się zniechęcimy i zapał do oszczędzania szybko nam minie. Zacznijmy od jednego kroku, tak na zachętę. Jeżeli zauważymy, że nie jest to takie trudne, z większą ochotą zaczniemy wprowadzać następne kroki związane z naszym oszczędzaniem. Zastanówmy się więc, od czego możemy zacząć.
  • Odkładajmy do skarbonki każde 2 zł z naszego portfela – gdy wrócimy z zakupów, z kawiarni czy z kina i zauważymy w naszym portfelu monetę dwuzłotową, włóżmy ją do skarbonki. Żeby nie tracić pieniędzy na jej kupno, zróbmy ją samodzielnie wraz z naszymi dziećmi. Spędzimy przy okazji wspólnie czas. Po jakimś czasie, z całą pewnością zauważymy, że w naszej skarbonce uzbierało się już sporo monet. To znakomity start do większych oszczędności. Jeżeli ktoś „obraca” większą gotówką, może zdecydować się na odkładanie monet 5 złotowych, lub nawet banknotów 10 złotowych.
  • Oszczędzajmy na końcówkach transakcji – to opcja dla tych, którzy płacą za pomocą karty płatniczej. Wiele banków daje nam opcję auto oszczędzania na końcówkach transakcji. Na czym to polega? Jeżeli płacimy za zakupy 47,25 zł, bank może potrącać nam z konta 48 zł, a pozostałe 75 groszy przeleje na specjalne konto oszczędnościowe. Może nam też potrącić 50 złotych, a na konto zostanie przelane 2.75 zł. My za bardzo tego na naszym koncie nie odczujemy, a konto oszczędnościowe będzie stale zasilane.
  • Złóżmy stałe zlecenie zaraz po wypłacie – możemy w naszym banku ustanowić stałe zlecenie przelewu na nasze konto oszczędnościowe, zaraz po wpływie naszego wynagrodzenia na konto. Dzięki temu nie będziemy o tym myśleć, a nasze konto oszczędnościowe będzie stale zasilane.
  • Podziel się swoimi planami ze znajomymi – jeżeli podzielimy się jakimiś planami z najbliższymi lub przyjaciółmi, czujemy się bardziej „zmotywowani” do działania. Tak samo możemy zrobić z oszczędzaniem. Poinformujmy naszych znajomych, że chcemy zaoszczędzić jakąś kwotę, a będziemy przez nich zdopingowani by nasz cel osiągnąć.
To tylko kilka sposobów na rozpoczęcie oszczędzania. Jest ich oczywiście więcej i każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ale od czegoś trzeba zacząć. Jeżeli spróbujemy i zobaczymy, że nam się udaje, z całą pewnością oszczędzanie wejdzie nam „w krew” i będziemy wpisani do grona ludzi, którzy mają na swoim koncie oszczędności.0 Komentarze