Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Jak zaoszczędzić na wysyłce paczki?

kurier paczka z niemiec

Usługi kurierskie wcale nie muszą być drogie. Istnieje kilka sposobów, które pozwalają zaoszczędzić od kilku do kilkudziesięciu złotych przy wysyłce nawet jednej paczki. Ograniczenie wydatków jest szczególnie przydatne dla tych osób, które regularnie przesyłają towary za pośrednictwem kuriera. O czym zatem należy pamiętać, by jak najmniej uszczuplić swój portfel?
Pośrednik kurierski

Najprostszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest wysyłka za pośrednictwem pośrednika. Rozwiązanie to jest bardzo proste, a przy tym bardzo skuteczne. Na rynku regularnie pojawiają się brokerzy kurierscy, a kilku z nich zdobyło już uznanie wielu klientów. Ich najważniejszym celem jest wyszukanie i porównanie warunków, jakie proponują przewoźnicy na wybranej trasie. Za każdym razem, gdy zostanie złożone zapytanie, wyświetlane są firmy kurierskie, które mogą zrealizować dane zamówienie. Dzięki temu można zdecydować samemu, komu powierzyć dostarczenie przesyłki. Niektórzy pośrednicy podpisują umowy z kurierami, zyskując tym samym niezwykle atrakcyjne zniżki, co znajduje odzwierciedlenie w ostatecznych cenach. ParcelABC natomiast stosuje jeszcze inny schemat działania. Firma ta stara się odnajdywać niewykorzystane dotąd przestrzenie u innych przewoźników, by później wypełnić je przesyłkami swoich klientów. Dzięki takiemu podejściu wysłanie paczki do Polski oraz w przeciwnym kierunku jest niezwykle tanie. Takie rozwiązanie jest również z innych względów. Nie trzeba bowiem wówczas szukać, ile kosztuje przesyłka czy paczka do Polski cena. Pośrednik sam wybierze odpowiednią opcję, a następnie zrealizuje przewóz od drzwi do drzwi.

Dodatkowe usługi

Ograniczyć wydatek podczas przesyłania paczki można również poprzez zrezygnowanie ze zbędnych opcji. Jedną z nich jest dodatkowe ubezpieczenie. Choć jest ono niezwykle przydatne przy wysyłce drogocennych przedmiotach, to nie trzeba jej kupować, gdy produkt jest wytrzymały lub gdy nie obawiamy się jego uszkodzenia. Opcja ta jest zupełnie nieopłacalna, jeśli wartość paczki jest niewielka. Firmy kurierskie obecnie zazwyczaj oferują za darmo ubezpieczenie do niewielkiej kwoty, z reguły w granicach od 100 do 200 złotych. Poza tym, jeżeli istnieje taka możliwość, warto wysłać paczkę wcześniej, gdyż przesyłki ekonomiczne są tańsze od ekspresowych. Jest to szczególnie istotne przy wysyłaniu towaru do innego kraju. Wówczas, w przeciwieństwie do przesyłek krajowych, dostawa może zająć kilka dni. Warto więc wybrać doręczenie w zwykłym trybie za każdym razem, gdy tylko mamy taką możliwość.

Rozmiar paczki

To, jak duży jest pakunek, w głównej mierze wpływa na ostateczny koszt wysyłki. Jeżeli istnieje możliwość zmniejszenia rozmiaru paczki, warto z niej skorzystać. Można tego dokonać przy wysyłaniu przedmiotu, który da się rozmontować. W przypadku roweru wystarczy odkręcić koło i kilka mniejszych elementów, by znacznie zmniejszyć gabaryty pakunku. Ponadto zawsze warto postarać się, by wewnątrz paczki nie pozostawiać wolnego miejsca. Przyczyni się ono nie tylko do wzrostu ceny, ale także zwiększy prawdopodobieństwo uszkodzenia towaru podczas przewozu. Należy zatem wybierać możliwie jak najmniejsze pudełko, a pozostałe przestrzenie wypełnić miękkim materiałem, w tym przede wszystkim folią bąbelkową. Choć opcja ta dotyczy tylko niektórych produktów, to warto o niej pamiętać.0 Komentarze