Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Jakich kredytów udzielają banki? Rodzaje kredytów.


Czasami w naszym życiu pojawia się sytuacja, że trzeba sięgnąć po pomoc finansową z zewnątrz. Dobrze by było, gdybyśmy mogli pożyczyć pieniądze od znajomych albo rodziny, ale nie każdy człowiek ma takie możliwości. Oszczędności też nie zawsze wystarczają nam na pokrycie większych zobowiązań. Warto wówczas rozejrzeć się za wsparciem finansowym z banków albo innych instytucji pożyczkowych. W rachubę tutaj wchodzą różne rodzaje kredytów oraz pożyczek. To, z jakiej opcji ostatecznie skorzystamy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszą decyzję podejmiemy - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
Kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny, kredyt hipoteczny, itp. - indywidualni klienci mają po co sięgać

Na rynku bankowym znajdziemy bardzo zróżnicowane rodzaje kredytów bankowych - http://madrzepozyczaj.pl/. By się zorientować, na czym stoimy, najlepiej skorzystać ze specjalistycznej strony internetowej, takiej jak wyżej wymieniona, która naświetli nam wszystkie aspekty potencjalnych pożyczek. Klienci indywidualni mają do dyspozycji sporą pulę kredytów. Podstawowe kredyty bankowe, które są do ich dyspozycji to: kredyt odnawialny, kredyt ratalny, kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, czy też kredyt studencki. Gdy na naszym rachunku bieżącym nie ma odpowiedniej ilości gotówki, dobrym rozwiązaniem może być karta kredytowa. Taki kredyt konsumpcyjny może być bardzo przydatny, jeśli chodzi o bieżące, czy też nadprogramowe wydatki. Decydując się na kredyty hipoteczne albo sięgając po kredyt samochodowy, musimy mieć świadomość, że banki dokładnie sprawdzą naszą potencjalną zdolność kredytową. Są to kredyty długoterminowe, które są zabezpieczone mieszkaniem albo samochodem i do momentu ich ostatecznej spłaty, bank ma pewne prawa do nieruchomości albo auta. Kredyt ratalny to kredyt, który bierzemy np. na zakup komputera albo lodówki w sklepie internetowym albo stacjonarnym. Charakteryzuje się on dość niską ratą i często może być nieoprocentowany. Kredyty mieszkaniowe są zaciągane na zakup mieszkań, domów - przeważnie spłacamy je przez dziesięć, dwadzieścia lat. Poprzez umowę kredytu bank zobowiązuje się do udzielenia nam pożyczki, takiej jak np. pożyczka hipoteczna na określony procent oraz okres czasu. Dla klientów indywidualnych ważny jest harmonogram spłat, którego trzeba się bezwzględnie trzymać. Zwracajmy także uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania bo to ona będzie decydować, ile pieniędzy ostatecznie oddamy bankowi. Każda pożyczka, taka jak np. kredyt gotówkowy wiąże się z pewnym ryzykiem - to też trzeba wziąć pod uwagę.

Kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny - pomysły na pomoc dla firmy

W przypadku, gdy prowadzimy niewielką firmę albo duże przedsiębiorstwo do naszej dyspozycji pozostają dwa podstawowe rodzaje kredytów: inwestycyjny oraz obrotowy. Kredyt inwestycyjny, jak sama nazwa wskazuje jest zaciągany celem rozbudowy zakładu, zakupu nowych technologii lub maszyn, itp. Jest to pomoc finansowa, która będzie zdecydowanie wyższa niż kredyt obrotowy. Ten z kolei służy do tego, by opłacić bieżące wydatki firmy i przeważnie jest on udzielany na rok albo dwa lata. Kredyty inwestycyjne mogą być udzielone nawet na kilkanaście lat i mają one charakter celowy, w odróżnieniu od kredytu obrotowego który dana firma może przeznaczyć na dowolny cel. Kredyt bankowy, zwany obrotowym, może nas także uchronić przed niebezpieczeństwem zatorów płatniczych, itp. Jak więc widzimy są różne rodzaje kredytów, które możemy zawsze dopasować do naszych potrzeb.0 Komentarze