Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kilka sposobów by zaoszczędzić pieniądze na “wszelki wypadek”.


Wielokrotnie słyszeliśmy opinie, że nie możemy pozwolić sobie na żadne oszczędności, gdyż za mało zarabiamy. Gdyby nasze dochody były wyższe, to z całą pewnością w naszym domowym budżecie moglibyśmy wygospodarować jakieś pieniądze, które byłyby przez nas odkładane. Ale czy jest to prawda? Badania pokazują, że jeśli zwiększają nam się dochody, automatycznie zwiększają się też i wydatki, w związku z czym, w dalszym ciągu nie możemy odkładać pieniędzy “na wszelki wypadek”. A takowy wypadek, może przytrafić się każdemu z nas. Zepsuty samochód, niespodziewany remont, choroba i brak możliwości podjęcia pracy - na takie momenty powinniśmy być przygotowani i powinniśmy mieć zgromadzoną odpowiednią ilość pieniędzy, która pozwoli nam w tych trudnych momentach na szybkie wyjście z naszych kłopotów. Jak duża powinna być to kwota? Zależy to od naszych potrzeb, zarobków itp. Oczywiście im jest ona wyższe, tym lepiej dla nas. Poniżej podamy kilka sposobów na oszczędzanie, które powinny pomóc nam na zgromadzenie “finansowej poduszki bezpieczeństwa”.
Najprościej będzie nam odkładać pieniądze, gromadząc je na koncie oszczędnościowym. Konta takie są oferowane praktycznie przez każdy bank, więc wystarczy tylko podejść do banku lub wypełnić odpowiednią aplikację w serwisie internetowym naszego banku by takie konto otworzyć. Gdy już je mamy, możemy na nie przelewać część naszych dochodów, lub też wszystkie “dodatkowe” pieniądze, które otrzymujemy w ciągu miesiąca. Mogą to być dla przykładu środki otrzymywane w ramach moneyback, związanego z używaniem naszych kart kredytowych lub debetowych. Chociaż nie są to duże kwoty, odkładane systematycznie pozwolą nam nam po jakimś czasie dysponować środkami, które będziemy mogli wykorzystać w trudnej dla nas chwili. Zaletą konta oszczędnościowego (a jednocześnie jego wadą), jest fakt, że mamy do zgromadzonych na nim pieniędzy stały dostęp, więc w każdej chwili możemy z nich skorzystać. W podobny sposób możemy gromadzić nasze oszczędności wpłacając je na lokatę. W tym przypadku, po pierwsze będziemy otrzymywać wyższe odsetki, a po drugie, dostęp do pieniędzy jest bardziej ograniczony, więc nie będą one nas aż tak bardzo “kusiły”.

Gdy wiemy już gdzie gromadzić zaoszczędzone pieniądze, zastanówmy się gdzie je zdobyć. I tutaj mamy niezliczoną ilość możliwości. Podamy kilka tych najpopularniejszych. Przede wszystkim możemy postarać się o dodatkowe dochody. Gdzie ich szukać? Możemy poszukać dodatkowej pracy. Wystarczy nawet kilka godzina w tygodniu. Pieniądze jakie zarobimy w ten sposób, nie “przejadamy”, ale wpłacamy na nasze konto oszczędnościowe lub lokatę. Innym sposobem może być sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów z naszego domu lub ubrań w których nie chodzimy. Istnieje kilka portali internetowych, na których możemy wystawiać nasze towary i znowu gdy coś sprzedamy, pieniądze wpłacamy na nasze konto oszczędnościowe. Osoby posiadające talenty manualne, mogą wystawiać także w takich serwisach rzecz, które same wykonały. Oszczędności możemy też szukać w naszym codziennym życiu. Jeśli raz w tygodniu chodziliśmy na pizzę lub do restauracji - zrezygnujmy z takiego wyjścia raz w miesiącu. Pieniądze które wydalibyśmy na jedzenie w takich lokalach, możemy wpłacić “na czarną godzinę”.

Przykładów w jaki sposób możemy w naszym gospodarstwie znaleźć pieniądze, które przeznaczymy na nasze oszczędności może być oczywiście o wiele więcej. Ważne, by w ogóle zacząć oszczędzać i by zacząć gromadzić pieniądze “na wszelki wypadek”, gdyż nigdy nie wiemy, co nas w życiu może spotkać.0 Komentarze