Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Komu są potrzebne konta walutowe? Sprawdź, czy chodzi o Ciebie

konto walutowe

Podczas, gdy standardowe rachunki osobiste posiada około 85% Polaków, konta walutowe nie cieszą się tak dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z ich specyfiki – przeznaczone do gromadzenia środków w obcej walucie, nie zawsze są potrzebne. Dowiedz się więc, w jakich sytuacjach takie rachunki są koniecznością.
Banki dają swoim klientom możliwość nie tylko założenia rachunku osobistego w polskich złotych. Ich oferta obejmuje również konta walutowe, które pozwalają na gromadzenie środków m.in. w euro, frankach szwajcarskich, funtach szterlingach (tzw. funtach brytyjskich) czy dolarach amerykańskich. Takie rachunki mogą być przydatne w wielu przypadkach. Komu są więc dedykowane?

Dla spłacających kredyt walutowy
Wprowadzenie tzw. ustawy antyspreadowej dało kredytobiorcom możliwość spłaty rat kredytu zaciągniętego w obcej walucie poprzez samodzielny zakup walut. Wymusiło to z kolei obowiązek posiadania konta walutowego – tak, by móc kupować w e-kantorach walutę obcą i spłacać miesięczne raty.

Jeżeli masz walutowy kredyt hipoteczny i nie chcesz, aby to bank dokonywał przewalutowania podczas spłaty zobowiązania, załóż konto walutowe i spłacaj kredyt samodzielnie. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić.

Dla inwestujących w waluty
Konta walutowe mogą służyć do prowadzenia drobnych inwestycji. Kupując konkretną walutę po niskiej cenie, a następnie odsprzedanie jej po cenie wyższej może generować dodatkowy przychód. Czytaj więcej na temat inwestycji w waluty: http://www.kantorywa...-nich-zarabiac/

Dla zarabiających za granicą
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), na koniec 2016 roku poza granicami Polski przebywało czasowo ok. 2,5 tys. rodaków. Coraz więcej Polaków emigruje, za granicą poszukując lepiej płatnej pracy. Zarabiając w walucie obcej i chcąc przekazywać środki bliskim pozostającym w Polsce, zakładają konta walutowe.

Planujesz wyjechać do pracy za granicę? Pomyśl o założeniu rachunku w obcej walucie – taka opcja uprości oraz usprawni przepływ środków.

Pamiętaj, że konta walutowe mogą okazać się przydatne nie tylko wtedy, gdy otrzymujesz stałe wynagrodzenie za pracę. Warto je założyć również w przypadku innych wpływów, np. emerytury, renty, zwrotów podatków czy innych świadczeń.

Dla robiących zakupy w zagranicznych e-sklepach
Polacy coraz chętniej dokonują zakupów internetowych, nie ograniczając się jedynie do rodzimych sklepów. Chociaż płatności w takich sklepach można dokonać kartą płatniczą przypisaną do rachunku w polskich złotych, wygodniejsze są płatności za pośrednictwem konta walutowego.

Jeżeli i Ty coraz częściej korzystasz z oferty zagranicznych e-sklepów, pomyśl o rachunku w obcej walucie. Pozwoli to m.in. uniknąć przewalutowania, które nie zawsze jest korzystne z uwagi na kurs obowiązujący w momencie dokonywania płatności.

Dla często podróżujących
Coraz więcej Polaków podróżuje za granicę, tam spędzając wakacyjne urlopy. O ile w przypadku sporadycznych wyjazdów (np. raz do roku lub rzadziej) nie ma potrzeby zakładania rachunku w walucie obcej, tak przy częstym podróżowaniu konta walutowe mogą okazać się przydatne. Jest to bowiem opcja wygodniejsza i tańsza.

Jeżeli należysz do choćby jednej z wymienionych grup, pomyśl o założeniu rachunku walutowego. W wielu bankach, np. Raiffeisen Polbank za prowadzenie konta, za dostęp do bankowości elektronicznej czy korzystanie ze specjalnej platformy wymiany walut zapłacisz 0 zł. Do wyboru masz konto w EUR, CHF, USD lub GBP.0 Komentarze