Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pierwsze kroki młodego inwestora – co robić, by się nie potknąć?


Inwestowanie kapitału to nie zabawa. Tutaj próbujemy wprawić w ruch prawdziwe pieniądze, które w sposób kontrolowany płyną w obiegu finansowym. Jednak mnogość możliwości i nadmiar wiedzy sprawia, że młodzi inwestorzy, którzy dopiero debiutują ze swoim kapitałem, często popełniają błędy. Jak ich uniknąć?
Ryzyko to podstawa
Konieczność analizy ryzyka finansowego, które dotyczy danej inwestycji to elementarz. Dlatego początkujący inwestorzy bardzo często skupiają się na tym i nie analizują innych możliwości. Nie można skupiać się tylko na jednym, jednak z pewnością należy przeanalizować stopę zysku do ryzyka, jakie podejmujemy. Warto nie rzucać się od razu na głęboką wodę i poszukać czasami inwestycji alternatywnych, by móc rozpędzić się i zebrać jeszcze większą pulę.

Czas to pieniądz
Pośpiech przy podejmowaniu decyzji raczej nie jest dobrym doradcą. Jako nowy na rynku inwestycyjnym, nie ma sensu wykorzystywać każdej okazji bez jej uprzedniego sprawdzenia. Dlatego czy to klasyczna inwestycja, czy inwestycje alternatywne, każdy musi pamiętać o wysokim ryzyku i stopie zysku, jaka jest związana z ryzykownym zagraniem. Czasami ma to głęboki sens, czasami jednak wymaga zastanowienia. Zawsze lepiej żałować, że się nie spróbowało niż że się straciło wszystko.

Dywersyfikacja portfela
A jak nie dopuścić do starty wszystkiego? Poprzez dywersyfikację portfela inwestycyjnego. To zasada, która dla początkujących powinna być drogowskazem. Nie da się bowiem ukryć, że inwestowanie w jeden cel może skończyć się negatywnie i tragicznie. Katastrofa finansowa zawsze może przyjść, więc nie ma sensu pchać się w jej objęcia już na początku. Warto zatem inwestować z głową i na kilka frontów. Nigdy w jeden cel.

Inwestycje na giełdzie czy inne formy pomnażania kapitału wymagają wprawy. Dlatego na początku należy założyć okres zdobywania kapitału cenniejszego niż pieniądze – mowa oczywiście o doświadczeniu, które w tym wypadku jest nie do przecenienia.0 Komentarze