Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Podstawowe informacje o upadłości konsumenckiej we Wrocławiu


Wiele osób boryka się z długami, z którymi nie bardzo wie co zrobić. Niefortunny wpływ na tę sytuację miała pandemia, ale nie tylko - w Polsce w tej chwili jest bardzo wiele osób borykających się z finansowym dołkiem. Możemy jednak poradzić sobie z tym tematem w postaci ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Czym ona jest? Jakie są jej cele i funkcje?
Co to jest upadłość konsumencka? Dowiedz się więcej!

Upadłość konsumencka, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy konsumentów, czyli osób nieprowadzących działalności gospodarczej i nie potrafiących spłacić swoich zobowiązań, wynikających z działań konsumenckich. Czyli jakich? Będą to na przykład:
  • Niespłacone kredyty konsumenckie
  • Niespłacane pożyczki, tak zwane „chwilówki”
  • Niespłacone zobowiązania wynikające z zakupów w sklepach, na przykład internetowych
  • Inne niespłacone zakupy, wzięte na raty lub z odroczoną płatnością
  • Niespłacone faktury za telefon
  • Inne zobowiązania.
Jeżeli borykamy się z takimi problemami, możemy zgłosić się o udzielenie pomocy, na przykład w adwokatupadlosc.com. Upadłość konsumencka Wrocław to czasami jedyna droga do wyjścia z długów. Obsługa prawna upadłości konsumenckiej jest niezbędna do przeprowadzenia tego procesu oddłużania, gdyż jest on dość skomplikowany.

Jak ogłosić upadłość konsumencką w praktyce? Praktyczny przewodnik dla Ciebie!

Jak wspomnieliśmy, upadłość konsumencka przeznaczona jest do osób fizycznych, które utraciły płynność finansową i możliwość spłaty zobowiązań, wynikających z ich zakupów konsumenckich - najprościej to ujmując, robionych na potrzeby prywatne.
Upadłość konsumencka pozwala wyjść z długów w drodze oddłużenia za pośrednictwem sądu upadłościowego. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc adwokata, który nie tylko poprowadzi sprawy sądowe i formalne, ale i pomoże nam w walce z piętrzącym się „papierami” otrzymywanymi od firm windykacyjnych.

Uzyskanie upadłości konsumenckiej dla laika może być trudne, dlatego warto zastanowić się nad pomocą ze strony adwokata, który specjalizuje się w danej dziedzinie, w tym wypadku – w prawie upadłościowym, a dokładnie w upadłości konsumenckiej.0 Komentarze


Szukaj artykułów


Najnowsze komentarze