Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
* * * * *

Pośrednictwo kredytowe - potrzebne by uniknąć życiowego błędu


Nadszedł ten moment w twoim życiu - potrzebujesz wziąć kredyt. W przypadku kredytu gotówkowego może przerazić cię mnogość ofert, promocji bankowych i widmo analizy kredytowej. W przypadku kredytu hipotecznego, inwestycyjnego czy firmowego - ilość koniecznych do dopełnienia formalności oraz liczba dokumentów, które trzeba przedłożyć w instytucji finansowej. A może by tak skorzystać z usług pośrednika kredytowego? Czasami źle dobrany kredyt może być błędem, za który będziesz płacił (i to dosłownie) do końca życia. Czy pośrednictwo kredytowe może być tym, co pozwoli go uniknąć?
Kim jest pośrednik kredytowy?

Pośrednik kredytowy to osoba niezależna lub pracująca z ramienia firmy zajmującej się doradztwem finansowym, która - jak sama nazwa wskazuje - pośredniczy między bankiem a potencjalnym kredytobiorcą. Jego rola zaczyna się już od momentu naszego zainteresowania wzięciem pożyczki kredytowej: pomaga zarówno w procedurze jej wyboru, jak i późniejszego udzielania. Pośrednik kredytowy swoją pracę rozpoczyna od skrupulatnego zapoznania się z oczekiwaniami klienta oraz jego sytuacją finansową. Na tej podstawie przygotowuje bezstronną ofertę różnych kredytów, porównując je wspólnie z klientem, przedstawiając ich wady, zalety i warunki uzyskania. Ważne jest, aby pośrednik kredytowy umiał zachować obiektywizm wobec przedstawianych propozycji - to ty samodzielnie i świadomie masz dokonać wyboru konkretnego kredytu. Po podjęciu ostatecznej decyzji, pośrednik kredytowy nadzoruje cały proces kredytowy, dbając abyśmy zebrali, a następnie złożyli w odpowiedniej instytucji finansowej kompletną dokumentację.

Pośrednictwo kredytowe - wsparcie profesjonalisty

W ostatnich latach obserwuje się na rynku wzrost zainteresowania usługami związanymi z pośrednictwem kredytowym. Jakie korzyści płyną z wynajęcia pośrednika kredytowego? Przede wszystkim zaoszczędzisz czas i zminimalizujesz nerwy związane z poważną decyzją o wzięciu pożyczki. Pośrednik kredytowy zbierze dla ciebie zbiór różnych ofert w jednym miejscu. Dzięki niemu nie musisz też znać się na specyfice rynku kredytowego czy procedurze jego udzielania. Wystarczy, że będziesz znał swoje potrzeby i wysokość wynagrodzenia, a resztą zajmie się pośrednik. Współpracując z nim, masz pewność, że to osoba kompetentna i znająca się na rzeczy - od 2017 roku, aby pracować na takim stanowisku, należy zdać egzamin Komisji Nadzoru Finansowego. Pośrednictwo kredytowe to także wsparcie w załatwianiu szeregu formalności oraz fachowe doradztwo na każdym etapie procesu kredytowego.

Kredyt inny niż gotówkowy. Z pośrednikiem bezpieczniej

W przypadku kredytów gotówkowych skorzystanie z usług pośrednika kredytowego służy głównie naszej wygodzie i oszczędności czasu. Kiedy jednak pośrednictwo staje się szczególnie potrzebne, aby uniknąć błędu, który może nas słono kosztować? W przypadku większych kredytów firmowych, inwestycyjnych, a przede wszystkim - hipotecznych. To pożyczka, które zazwyczaj wiąże nas finansowo z bankiem na kilkanaście, jeśli nie więcej, lat. Łączy się również z mnóstwem wymogów formalnych i przedłożeniem dokumentów związanych ze stanem finansowym oraz prawnym nie tylko kredytobiorcy, ale i nieruchomości, będącej częścią zabezpieczenia tego rodzaju kredytu. Złe dobranie kredytu hipotecznego może skutkować utratą domu i dobytku. W takim przypadku konsekwencje każdego, nawet najmniejszego błędu, możemy ponosić przez resztę życia.
Jak widać, pośrednictwo kredytowe może albo po prostu ułatwić nam życie albo stać się pomocą na wagę złota w uniknięciu życiowego błędu. Pośrednika kredytowego najlepiej wybierać z polecenia. W tym zawodzie rekomendacja zadowolonego klienta, który bezproblemowo uzyskał korzystny kredyt, to najlepsza rekomendacja.
Artykuł powstał we współpracy z https://dfinance.pl/0 Komentarze


Szukaj artykułów


Najnowsze komentarze