Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytowej - gdzie dostać pożyczkę mając długi?


Nagły wzrost inflacji doprowadził do serii podwyżek stóp procentowych. Jej negatywnym skutkiem jest pogorszenie się sytuacji finansowej wielu gospodarstw domowych. Osoby zadłużone często nie mają zdolności kredytowej, dlatego nie mogą liczyć na dostęp do kredytów bankowych. Jedyną szansą uzyskania potrzebnych środków są pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe.
Pożyczka bez zdolności kredytowej - gdzie szukać?

Podstawę polskiego rynku finansowego stanowią banki. W swej ofercie mają m.in. kredyty konsumpcyjne udzielane osobom fizycznym w celu sfinansowania ich potrzeb. W ostatnich latach coraz prężniej rozwija się również sektor pozabankowy. Z jego usług najchętniej korzystają młodzi ludzie, a także konsumenci, którzy ze względu na brak zdolności kredytowej nie mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony banku.

Firmy pożyczkowe prowadzą działalność stacjonarną praz internetową. W zależności od preferencji można udać się do tradycyjnego biura i tam załatwić wszystkie formalności lub skorzystać z prostego formularza internetowego. To szybkie i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie pieniędzy w kilka minut.

Czy można dostać pożyczkę, mając długi?

Osoby, które mają niespłacone raty lub inne zobowiązania trafiają do bazy Biura Informacji Kredytowej. Znalezienie się tej bazie jest równoznaczne z utratą zdolności kredytowej. Na szczęście na rynku finansowym działają podmioty, które podchodzą do sytuacji finansowej konsumentów mniej restrykcyjnie. Większość firm pożyczkowych chętnie udziela wsparcia finansowego również osobom zadłużonym i wykluczonym przez banki.

Osoby starające się o pożyczkę zobowiązane są do wypełnienia wniosku i przedstawienia wymaganych dokumentów. Przy standardowych umowach wystarczający jest dowód osobisty wnioskodawcy. W przypadku osób o dużym zadłużeniu konieczne może być przedstawienie:
  • zaświadczenia o dochodach;
  • wyciągu z konta bankowego;
  • zabezpieczenia pożyczki (np. samochód).
Należy pamiętać, że ilość i zakres wymagań jest indywidualną sprawą każdej firmy pożyczkowej. Klient, który dla jednej firmy będzie mniej wiarygodny, dla drugiej okaże się w pełni wypłacalny. Statystyki pokazują, że większość wniosków składanych w firmach pożyczkowych zostaje zaakceptowanych, a konsumenci uzyskują potrzebne środki finansowe.

Gdzie szukać najlepszych ofert pożyczek dla zadłużonych bez zdolności kredytowej?

Obecnie na polskim rynku działa wiele firm pożyczkowych. Każda z nich oferuje swym klientom inne warunki umowy pożyczkowej. Przy porównywaniu poszczególnych ofert warto zwracać szczególną uwagę na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. To wskaźnik, który pokazuje całkowity koszt pożyczki ponoszony przez konsumenta. Istotne znaczenie ma także czas spłaty, czyli okres, na który można pożyczać pieniądze, a także maksymalna kwota, jaką można uzyskać.

Najprostszym sposobem na odszukanie najlepszych ofert pożyczek dla zadłużonch jest skorzystanie z internetowych porównywarek. To przejrzyste, wygodne i regularnie aktualizowane narzędzie, które znacząco ułatwia podejmowanie decyzji. Potencjalny pożyczkobiorca może nie tylko poznać aktualne propozycje poszczególnych firm, ale również zapoznać się z profesjonalnie przygotowanymi recenzjami oraz opiniami klientów.

Pożyczanie pieniędzy przez osoby zadłużone jest możliwe, jednak powinno być uzasadnione i dokładnie przemyślane. Rozsądne zarządzanie własnymi finansami pozwala uniknąć poważnych problemów finansowych. Zaleca się, by kapitał pozyskany w ramach umowy pożyczkowej wykorzystać na spłatę zadłużenia i poprawę własnej sytuacji finansowej.0 Komentarze