
W co najczęściej inwestują Polacy?
gru 27 2017 18:16 |
mentalny
w Finanse osobiste

W naszym kraju inwestowanie nie jest jeszcze tak popularne, jak w wielu innych państwach, niemniej ten stan powoli się zmienia. Przez ostatnie lata najczęściej inwestowaliśmy w nieruchomości, kruszce oraz waluty. W o wiele mniejszym stopniu jesteśmy w stanie ulokować swoje środki w programy oszczędnościowe, które oparte są na funduszach emerytalnych IKE i IKZE. Tak samo niezbyt popularne są tak zwane inwestycje alternatywne, na przykład w sztukę lub wina. To ciągle domena krajów lepiej rozwiniętych, gdzie ogólny poziom życia stoi na wyższym poziomie.
Jak zarobić na nieruchomościach?
Jeśli chodzi o nieruchomości, to najlepiej kupować je już na etapie tak zwanej “dziury w ziemi”, bo ich wartość od momentu rozpoczęcia budowy do oddania potrafi wzrosnąć nawet o 15 procent. Warto lokować swoje pieniądze w nowo budowane mieszkania, ale powinniśmy pamiętać, b lokalizacja budynku była wystarczająco atrakcyjna, aby potencjalni klienci chcieli zamieszkać w takim miejscu. W cenie są miejsca spokojne, zielone, gdzie jest dużo terenów rekreacyjnych, ale i bliskość centrum. Liczy się też architektura i materiały, z jakich wzniesiony jest budynek.
A może złoto?
Wiele osób inwestuje w złoto, a jeśli my się na to zdecydujemy, powinniśmy pomyśleć o zakupie sztabek lokacyjnych lub monet bulionowych. W 2016 roku wzrosła wartość polskiego rynku tego kruszca i dziś - wedle różnych szacunków - może już wynosić około 1 mld zł. Wzrasta sprzedaż złotych sztabek i wszystko wskazuje na to, że jest to trend, który będzie w przyszłości zyskiwał na znaczeniu.
Platforma dla wszystkich
Na znaczeniu zyskuje też inwestowanie w waluty, nastąpił tutaj bardzo wyraźny rozwój, między innymi za sprawą takich platform, jak fastinvest.pl, gdzie każdy - niezależnie od posiadanych dochodów - może zainwestować pewną część pieniędzy, by bezpiecznie je pomnażać. Wykorzystywana jest najnowsza technologia pozwalająca ograniczyć koszty procesu inwestowania przy jednoczesnym zwiększaniu zysku. Rejestracja na platformie jest bezpłatna, nie ma żadnych ukrytych kosztów - abonamentów czy opłat administracyjnych. Nie ma potrzeby podawania informacji o karcie kredytowej. Więcej informacji można znaleźć w artykule: Jak w kilka minut zostać kredytodawcą.
Warto zainteresować się tym, jak pomnożyć swoje środki pieniężne. Czasami jest to trudniejsze, bo wymaga bardzo dużych nakładów finansowych (nieruchomości, kruszce), czasami też łatwiejsze, gdy spróbujemy zwiększyć swoje zyski przy pomocy takiej platformy jak wspomniana w artykule - fastinvest.pl.
Kategorie Zobacz wszystkie →
Szukaj artykułów
Losowe artykuły
Najnowsze komentarze
-
BIK i BIG - czy to to samo?
eRzecznikBIK - lut 13 2019 11:00
-
Czy w 2018 roku lokaty będą...
RobertJezykowski - sty 11 2018 08:44
-
Czy można mieć kilka pożycz...
RobertJezykowski - sty 05 2018 13:18
-
Kredyt hipoteczny a wkład w...
tomekkk - sie 16 2017 06:58
-
Czym różni się windykator o...
financeGroup-blog - lip 29 2017 08:24
-
KNF ostrzega przed kolejnym...
Zora134 - cze 28 2017 18:19
0 Komentarze